Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prachatický plavecký bazén prochází rozsáhlou rekonstrukcí

 PRACHATICE - 12. července 2018 - 10:27 - S vervou se pustila stavební firma Proton ze Strakonic do rekonstrukce prachatického plaveckého bazénu. Když jsem před 32 lety, v tehdy nově postaveném bazénu, zakládal plaveckou školu, ani ve snu by mě nenapadlo, že v roce 2018 projde bazén tak rozsáhlou rekonstrukcí.

 Z redakční pošty: Miroslav Lorenc, Prachatice, foto: Pavel Lebeda

   Nostalgicky se chodím dívat, jak pro mě tehdy špičkové technologie a celá expozice bazénu, mizí.

   Bazén skutečně dosloužil a nezbytná obměna veškerého zařízení od elektroinstalace počínaje, přes vzduchotechniku, až po vodoinstalační práce, je nutná. Celková obměna technického zařízení vyjde zhruba na 70 milionů a když připočítáme stavební úpravy (vstupní hala, Saunový svět a dva malé bazénky), dostaneme se na investici nad 100 milionů korun. Částka pro nás v Prachaticích nezvykle vysoká a podrobená kritice veřejnosti.

   Celá rekonstrukce plaveckého bazénu, jehož služby využívá zhruba 70 tisíc občanů ročně a kam se jezdí učit plavat děti z širokého okolí, se realizuje v "hodině dvanácté".

   V dopoledních hodinách probíhá v bazénu plavecký výcvik a odpoledne bazén slouží převážně sportovním kroužkům a pochopitelně veřejnosti. Dovolím si říct, že služby, které poskytuje Sportovní zařízení města Prachatic, se nedají žádným jiným zařízením nahradit.

   Hodnota investice rekonstrukce bazénu vyvolává kritiku u některých občanů (dost často u těch, kteří služeb bazénu vůbec nevyužívají). Dvě třetiny rozpočtu na rekonstrukci v I. etapě "spolknou" demoliční práce a nové technologie, které budou připravené v příštích letech na dokončení II. a III. etapy rekonstrukce plaveckého bazénu.

   Věřím, že se záměr celé investice rekonstrukce bazénu podaří a v březnu příštího roku si již budeme užívat nově zrenovovaný bazén.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist