Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Jak v prachatické Mateřské škole Paraplíčko vypukl "požár"

 PRACHATICE - 26. června 2018 - 9:56 - V pátek 22. června dopoledne oběhla paní ředitelka třídy, kanceláře i kuchyni a s voláním „HOŘÍ!“ vyzvala všechny k opuštění prostoru školy.

 Z redakční pošty: Mirka Studená, MŠ Česká – Paraplíčko, Prachatice

   „Co se stalo, snad nám nehoří školka, je někdo zraněný a nemůže před ohněm utéct?“ - a ještě mnohé další vystrašené otázky se ozývaly nejen od dětí, ale také od jejich učitelek a ostatních zaměstnanců.

   Ovšem ani náznakem jsme nepřipustili žádnou paniku, děti reagovaly přímo senzačně a za necelé čtyři minuty již všichni stáli před hlavním vchodem do školy. Některé děti dokázaly myslet dokonce i na svého plyšáka, pro kterého se stihly vrátit do třídy a zachránit ho tak před ohněm.

   V tu chvíli již do brány MŠ vjíždělo velké hasičské auto se zapnutými majáky, hasiči se ujistili, zda opravdu nikdo v budově nezůstal a pustili se do likvidace nahlášeného požáru. Naštěstí se jednalo pouze o cvičný poplach a nácvik evakuace dětí z mateřské školy.

   Nejen příslušníci hasičského záchranného sboru, ale i všechny děti a učitelky zvládly požární cvičení na výbornou. Děti zažily v praxi to, o čem si během nedávných tematických dnů v MŠ povídaly s hasiči a záchranáři.Protože byly všechny opravdu šikovné, poslušné a disciplinované, za odměnu mohly dopodrobna propátrat a prozkoumat celé hasičské auto.

   O tom, že toto dopoledne bylo nejen velmi přínosné a užitečné pro záchranáře, ale také zajímavé pro děti, jistě nemůže být pochyb. Přejme si, aby k mateřské škole přijížděli hasiči vždy pouze v rámci cvičení nebo besedy s dětmi!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist