Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Řemesla za první republiky a dnes. V Prachaticích i Vimperku

 VIMPERK/PRACHATICE - 14. června 2018 - 14:00 - Pod názvem Řemeslo má zlaté dno aneb Řemesla za první republiky a dnes nabídne Střední škola a Základní škola Vimperk v pátek 15. června od 8:00 do 12:30 ve svých areálech v Prachaticích a ve Vimperku pestrý program. Určen bude dětem a mládeži, od předškoláků v MŠ, přes prvňáky v ZŠ až samozřejmě pro osmáky a deváťáky.

 Z redakční pošty: Kateřina Koubová, Střední škola a Základní škola, Vimperk 

   V areálu SŠ a ZŠ v Prachaticích, Kasárenská 1134, máme připravený bohatý program - módní přehlídku, žáci i učitelé se mohou nechat učesat, nalíčit, nahlédnout do světa virtuální reality, vyzkoušet si práci moderátora v televizním studiu nebo například zednické, instalatérské či pokrývačské řemeslo. Probíhat tu budou také soutěže, jednou z nich bude pojídání švestkových knedlíků.   Ve stejný den proběhne i akce Den řemesel ve Vimperku. Žáci základních škol poodhalí kouzlo školního rádia a televizního studia a seznámí se se školní, nejen zemědělskou, technikou. V sekci elektro si budou moci vyzkoušet práci s pájkou, speciálním mikroskopem pro kontrolu plošných spojů a řadu dalších měřících přístrojů. Navštíví i naši svářečskou školu, kde uvidí práci s kovo materiálem.

   Program však nebude určen pouze pro děti z vyšších ročníků základních škol, ale také pro prvňáčky a předškoláky ze škol mateřských. Ti si zde, kromě výše uvedeného, vyzkouší i práci zedníků, kdy budou z malých cihliček postavit vlastní domečky nebo si vyrobí tématické přívěsky. Máme pro všechny připravený bohatý program a věříme, že se jim u nás bude líbit!

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist