Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Cvičení s hudbou u Mistra Křišťana a charitou ze Slovenska

 PRACHATICE - 13. června 2018 - 16:12 - Domov seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích navštívila delegace ze Slovenska. V rámci Cvičení šitého na míru se seniory se v domově jednotlivci zapojili do cvičení s živou hudbou v podání nevidomého hudebníka Radka Žaluda.

 Z redakční pošty: Hanka RH+

   Páteční červnové odpoledne opět patřilo seniorům, a to díky jejich Cvičení šitému na míru. Tentokrát bylo připraveno za podpory hudby, o kterou se postaral hudebník – zpěvák a klávesista Radek Žalud.

   Sám Radek říká: “Jelikož jsem se ale narodil předčasně, tak jsem musel do inkubátoru, odkud jsem si přinesl nejen zachráněný život, ale i totální slepotu. Tenhle handicap mi ale nikdy nevadil v tom, abych žil plnohodnotný a celkem radostný život. Díky svým rodičům jsem si užil naprosto fantastické dětství. Od pěti let jsem začal amatérsky hrát na harmoniku. Ve druhé třídě jsem začal navštěvovat Základní uměleckou školu na Piaristickém náměstí, kde jsem se začal učit hrát na akordeon. Na stejné základní umělecké škole jsem se o rok později začal věnovat i zpěvu. Nejprve u operní pěvkyně Naděždy Honzíkové, potom u zpěvačky z dechové kapely Jany Mikulášové. Od sedmé třídy jsem byl na Konzervatoři Jana Deyla. Akordeon jsem studoval u pana profesora Karla Melíška a zpěv pod vedením paní profesorky Marcely Novotné.“

   Vystupoval vedle Báry Basikové, Daniela Landy, Anety Langerové, byl hostem paní Evy Urbanové. Hraje třeba i na Šlágru, nebo i s dechovou kapelou Veselka. Zpívá rád. Zazpívá jak lidovku, tak písně z muzikálu anebo árie z oper. Hraje na klávesy. Rád zpívá pro ty, kteří umějí naslouchat.

   Krásná aktivizace všech přítomných je vidět na jejich úsměvech i na pořízených fotografiích.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist