Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 OBRAZEM: Vydařená oslava 125 let železnice ve Vimperku

 VIMPERK- 12. června 2018 - 9:10 - Jízdy zvláštních vlaků na trati Strakonice - Vimperk a zpět, Vimperk - Čkyně a zpět se soupravou ze 70. let 20. století, výstava lokomotiv, mechanizace a motorových vozů.

 Z redakční pošty: Text a foto - Jaroslav Hais

   A taky pomítání Vlakového kina, výstava o historii železnice, výstava hasičské techniky a silničních vozidel, prohlídka depozitáře SPŽS, jízdy historických drezín, modelové kolejiště a železniční modely, občerstvení a kulturní program.

   To všechno bylo k vidění v sobotu 9. června ve Vimperku a okolí. Detailně - slavnostní zahájení na nádraží, vimperští divadelníci z Boučku v kostýmech z období secese připomněli zahájení provozu tratě Strakonice - Vimperk. Nebo zajímavá jízda do Lčovic, kde místní hasiči slavili výročí a čekala ohňová show skupiny historického šermu Artego.

   SDH Vimperk vystavoval kromě parní stříkačky ještě CAS - Tatra 148 a z Hrabic přijela CAS - Trambus. Modrá Praga si zahrála ve filmu Vesničko má středisková. Již tradičně se na všech oslavách na vimperském nádraží prezentuje také některá z ručních drezín z muzea na Klatovsku.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist