Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tajemný svět otevřely mikroskopy pro školáky ve Zbytinách

 ZBYTINY - 10. června 2018 - 7:10 - S tajemným světem pod lupou se žáci Základní školy Zbytiny seznámili ve velmi zajímavém a zdařilém edukačním programu s mikroskopovou technikou, který vedla paní Mgr. Jaroslava Kohoutová, PhD, z Netolic.  

 Z redakční pošty: Žáci a učitelé ZŠ Zbytiny

   Děti měly možnost vyzkoušet si pozorování mikrosvěta velkými binokulárními mikroskopy, které do naší školy paní Kohoutová přivezla.

   Nejdříve se učily pozorovat lupou okolní objekty a části rostlin. Poté se seznámily se základy práce s binokulárními mikroskopy. Děti si prohlížely při různém zvětšení připravené trvalé preparáty, například hlavy komára.

   Dalším úkolem bylo vytvořit si vlastní preparát cibulky svého vlasu. Děti se také učily pořizovat vlastní fotodokumentaci pozorovaných preparátů, otisků svých prstů a různých euromincí na digitálním mikroskopu.   Fotografie lektorka zpracovala a zaslala zpět do školy, aby si žáci mohli prohlédnout vše, co se společně v průběhu 90 minut naučili. Paní Kohoutové velmi děkujeme za velmi zajímavý a přínosný program. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist