Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V Zimní zahradě najdete výstavu Síťování sociálních služeb

 PRACHATICE - 8. června 2018 - 11:34 - V rámci projektu Komunitní plánování sociálních služeb obce s rozšířenou působností (ORP) Prachatice byla realizována další aktivita – představení informačních bannerů o poskytovatelích sociálních služeb. Vernisáž této speciální výstavy se uskutečnila 1. června v Zimní zahradě prachatické radnice.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová, foto: Karel Rabenhaupt

   Při vernisáži byli přítomni nejen místní, zástupci jednotlivých služeb, uživatelé i zadavatelé služeb, ale i hosté z Japonska - odborníci na sociální služby (zejména v práci se seniory, kteří do Česka přijeli pro zkušenosti nejen na mezinárodní konferenci, ale především pro koncept Smyslové aktivizace a na exkurz do domova seniorů).

   Nejen je, ale všechny účastníky vernisáže, přivítal osobně starosta města Martin Malý. Zdůraznil, jak důležitá je systémová práce se všemi cílovými skupinami, ať se již jedná o rodiny s dětmi, osoby v krizi, seniory či osoby se zdravotním postižením. A právě proto také organizátoři velmi dobře zvolili do programu vernisáže vystoupení muzikanta, nevidomého zpěváka Radka Žaluda. Radek Žalud sklidil obrovský aplaus.

   Úspěch mělo i sociální pexeso, které před časem vydalo město Prachatice, kde jsou všechny služby a i doprovodné služby ORP Prachatice – ze sociálně zdravotní oblasti. Pexesa si odvezla i japonská skupina. Vedle starosty předával propagační materiál skupince místostarosta města Jan Klimeš a vedoucí odboru sociálních věcí našeho úřadu Jaroslava Hauptmanová.

   Autorkou bannerů, fotografií i grafických návrhů je Jana Lábrová, kreslené obrázky byly použity z pexesa, které před časem vytvářeli klienti Domova sv. Anežky z Týna nad Vltavou.

   Výstava v Zimní zahradě bude do konce června 2018. Poté budou bannery nastálo v přízemí Městského úřadu v Prachaticích, u odboru sociálních věcí.

   Zvýšení informovanosti patří ke klíčovým aktivitám procesu našeho komunitního plánování. Plánování ORP Prachatice podporuje EU, Jihočeský kraj, SOS Šumavsko a město Prachatice.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist