Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Noví prachatičtí čtenáři převzali Pasovací glejt. Bylo jich 144

 PRACHATICE - 6. června 2018 - 20:19 - V posledních dvou květnových dnech ožil Radniční sál Staré radnice v Prachaticích slavnostním Pasováním na čtenáře, kterého se zúčastnili prvňáčci ze všech prachatických základních škol. Celkem se jednalo o 144 malých čtenářů, kteří se v průběhu první třídy naučili kromě jiných dovedností také číst.

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice, oddělení pro děti a mládež

   Při slavnostním aktu děti převzaly Pasovací glejt z rukou starosty města Martina Malého, přivítala je také vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková a samotného pasování na čtenáře se ujal spisovatel Hynek Klimek.

   Tento autor, který vydal již 42 knih pro malé i velké čtenáře, není v Prachaticích neznámý. Na dvou dílech knížky O víle Majolence a profesorovi z Prachatic pracovaly s panem Klimkem jako spoluautoři také prachatické děti. A proto při slavnostním pasování víla Majolenka rozhodně nemohla chybět. Ze svého košíčku nabízela dětem lízátka…   Školní rok se pomalu chýlí ke svému závěru a noví mladí čtenáři si mohou do svého prázdninového kufru zabalit nějakou z knížek z fondu Městské knihovny Prachatice.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist