Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Nového asistenta prevence kriminality vybrali ve Vimperku

 VIMPERK - 6. června 2018 - 19:59 - Městská policie Vimperk má od minulého měsíce novou posilu. Na pozici dalšího asistenta prevence kriminality má radnice dotaci z ministerstva vnitra.

 Připravila: (red)

   Asistenti prevence kriminality jsou po pár měsících ve Vimperku opět dva. Stejně jako dosud bude jejich náplní práce dohlížet na bezpečí občanů hlavně v problematických lokalitách města. Mezi občany pohybujícími se ve zmiňovaných lokalitách mají asistenti přirozený respekt a dokážou zjednat pořádek, aniž by na těchto místech museli zasahovat strážníci nebo policisté.

   Ve Vimperku fungují asistenti prevence kriminality již od roku 2013, kdy město Vimperk, jako první v jihočeském kraji, podpořilo projekt APK. Od začátku projektu je jako asistent prevence kriminality pan Karel Ferenc, který je zároveň prvním v jihočeském kraji a jedním z nejzkušenějších asistentů prevence kriminality našeho města.

   Činnost asistentů prevence kriminality řídí a koordinuje zkušený strážník – mentor, který je vybrán na tuto pozici dle metodiky ministerstva vnitra, a je z řad strážníků Městské policie Vimperk. Asistenty občané města poznají podle oděvu, uniformy s viditelným označením "Asistent prevence kriminality". Mohou je potkávat samostatně nebo společně se strážníky v ulicích města při obchůzkách, kdy přispívají k dodržování obecně závazných vyhlášek města, dále dohlížejí na veřejný pořádek a přispívají k ochraně majetku.

   Asistenti rovněž spolupracují s odbory Městského úřadu Vimperk, Úřadem práce ČR, Charitou, Policií ČR a v rámci města se všemi školskými zařízeními.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist