Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Víkend otevřených zahrad zpřístupní i Lipák v Prachaticích

 PRACHATICE - 6. června 2018 - 9:47 - "Dovoluji si zaslat opět jako loni pozvánku na celorepublikovou akci Víkend otevřených zahrad,
která se koná o víkendu 9. a 10. června. A srdečně zvu přátele zahrad a parků do přírodní zahrady Lipák v Prachaticích," napsala nám paní Jitka Kottová. A připojila fotografie a popis unikátní přírodní zahrady.

 Z redakční pošty: Jitka Kottová, Prachatice

   Přírodní zahrada Lipák bude otevřena v sobotu a v neděli, vždy od 10:00 do 18:00. Návštěva zahrady je vhodná i s dětmi, sebou můžete vzít i psa. K dispozici tam bude i WC. Kontaktní osobou je Jitka Kottová, telefon: +420 605 211 290, e-mail: kottovahatz@seznam.cz.

    Jedná se o soukromou zahradu na okraji Prachatic v lokalitě U Lipového dvora. Hned v sousedství zahrady se nachází les a louky, takže jsem chtěla tento přírodní styl zachovat a nevysazovat takové druhy rostlin, které sem přirozeně nepatří.

   Jenže ne vždy se mi daří tento záměr zcela naplňovat. A to v případech, kdy mi přátelé a známí nebo návštěvy donesou jako dárek květinu anebo keřík, či strom. V takovém případě mi pak vysazená rostlina hlavně připomíná dárce a vyvolává vzpomínku na něj, i když třeba zcela nerespektuje moje předsevzetí. Jde ale jen o výjimečné ojedinělé případy.

   Plocha rovné střechy našeho domu by měla být v budoucnu také zelená, takže pohledově bude dům s dřevěnou fasádou pohledově splývat s okolím. K zavlažování se bude využívat přirozená dešťová zálivka.

   Zahradu lze rozdělit do několika částí. Podrobněji se s ní seznámíte při návštěvě u nás. Zavítat můžete i na webové stránky Víkendu otevřených zahrad - Lipák zde. Tady najdete podrobný popis zahrady a také letecký snímek - plánek.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist