Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Tematický filmový klub KreBulu naplnil pět večerů lidskostí

 PRACHATICE - 4. června 2018 - 10:29 - Filmový klub, ve kterém byly promítány filmy a dokumenty vztahující se k válce, holocaustu a  lidským právům, probíhal ve dnech 14. – 19. května v prostorách KreBul, o.p.s. Celkem bylo připraveno pět promítacích večerů.

 Z redakční pošty: Zdeněk Krejsa, ředitel, KreBul

   Filmový klub byl další aktivitou v rámci projektu „Vzpomínka pro lidskost 2018“. Před filmem proběhlo úvodní slovo k tématu filmu a po jeho skončení filmu pak diskuze a hodnocení filmu.

   Návštěvníci mohli shlédnout tyto snímky:

   VZPOMEŇ SI. Muž, bojující se selhávající pamětí, potřebuje získat zbraň a najít muže, odpovědného za smrt jejich rodin v Osvětimi. Napětí, otázky morálky a šokujících odhalení.

   CHLAPEC V PRUHOVANÉM PYŽAMU. Drama, jež ukazuje z neobvyklého pohledu brutalitu, nesmyslnost a zničující důsledky války.

   ŽIVÝ MRTVÝ. Unikátní zpověď posledního člena Sonderkommanda, kterého vyzpovídal Stanislav Motl.

   ŠEDÁ ZÓNA. Film o ozbrojené vzpouře v Osvětimi. Na samém jejím začátku objevila skupina čtrnáctiletou dívku, která zázrakem přežila popravu v plynové komoře.

   CHTĚLA JSEM PŘEŽÍT. A ŽÍT TAK, ABY SE ZA MĚ RODIČE NEMUSELI STYDĚT. Poslední zpověď pamětnice Dagmar Lieblové. 

   Závěrečný film – „Chtěla jsem přežít. A žít tak, aby se za mě rodiče nemuseli stydět“, byl jedním z posledních dokumentů, které zachycují výpovědi Dagmar Lieblové, pamětnice, která prošla tábory Terezín, Osvětim, Hamburk a Bergen-Belsen.

   Film byl promítán symbolicky v den, kdy by paní Lieblová oslavila své 89. narozeniny. Těch se bohužel nedožila, protože v březnu letošního roku náhle zemřela. KreBul, o.p.s. s paní Dagmar osm let úzce spolupracoval na besedách, setkáních se studenty, seniory.  

   Filmový klub byl realizován v rámci projektu „Vzpomínka pro lidskost 2018“, nad kterým převzala záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a finančně je podpořen z prostředků Jihočeského kraje a města Prachatice.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist