Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Čím budu, čili projekt volarské knihovny pro mateřské školy

 VOLARY - 24. května 2018 - 15:20 - Čím budu, až vyrostu - to byl projekt pro děti z mateřských škol, který se uskutečnil ve volarské knihovně.

 Text a foto: Ladislav Beran

   Děti z MŠ v Revoluční ulici přišly do knihovny naposledy v tomto školním roce. V rámci projektu Čím budu, až vyrostu, je čekalo poslední řemeslo.

  Děti přivítaly knihovnice Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková, které jim připomněly minulá zaměstnání a děti si vzpomínaly na kuchaře, kadeřníky, kadeřnice nebo veterináře. A tentokrát to byl pan zahradník, nebo paní zahradnice. Mluvilo se o kytičkách a jaké maminky na zahrádce mají. Pohotový zahradníček řekl, ale u nás má zahrádku dědeček a pěstuje všechno. Ostatní však věděli, co se na zahrádce dělá a tak se plelo, sázelo, zalévalo, stříhalo a dokonce i grilovalo.

   Jaké znáte bylinky a co vám na zahrádkách roste? - ptala se paní Ladislava a děti pohotově odpovídaly - my máme levandule, my pažitku, u nás je meduňka na dobrý čaj a u nás děláme čaj z máty. Potom přišel čas na čtení příběhu Marie Kšajtové z knížky Proč neběhá tulipán a byl O červeném tulipánu. Krásná letní květina a její příběh se líbily.

   Po čtení následovala pracovní část, v níž si děti vyrobily pěknou kytičku zvanou Kala, která bývá svatební, a k ní si zasadily opravdovou slunečnici, ne tu velkou, ale semínko do květináče a připravily si ji taky, aby to byl dárek pro maminku, která měla nedávno svátek.  Děti to zvládly moc dobře a výsledek své práce si odnesly domů.

   Bylo to pěkné dopoledne, ve kterém se děti v knihovně cítily moc dobře a v novém školním roce za dalšími projekty přijdou určitě zas.

 
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist