Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Děti z MŠ Skalka vyzkoušely jaderný reaktor. Jen v infocentru

 PRACHATICE - 24. května 2018 - 19:59 - Na pondělní ráno 21. května se předškoláci z prachatické MŠ Skalka obzvláště těšily. Čekal je totiž výlet do Jaderné elektrárny Temelín.

 Z redakční pošty: Iva Smolenová, MŠ Skalka, Prachatice

   Autobus už vyhlíželi všichni s baťůžkem a velkým očekáváním. Cesta utekla jako voda a za chvíli už děti stály před elektrárnou a pozorovaly obrovské komíny.

   První kroky nás vedly do informačního centra, kde nás přivítala paní průvodkyně. Zavedla děti do kinosálu, kde shlédly pohádku Pan Cvrček. Poté se krátce seznámily s druhy elektráren, s vyráběním elektřiny, její cestou do našich domovů a jejím využíváním. Interaktivní hru !O Škodíkovi", při které se děti učily šetřit elektrickou energií, zvládly na jedničku.

   Neméně zajímavá byla prohlídka expozic, kde děti mohly vidět zmenšené makety elektráren, cirkulačních čerpadel a jaderný reaktor, u kterého si samy svým ovládáním vyzkoušely jeho přetížení a simulaci alarmu.

   Procházka parkem přilehlým k elektrárně byla krásným závěrečným zpestřením. Děti zde hledaly společně s učitelkami 12 ukrytých maket ptáčků, kteří zde nejvíce hnízdí.

   Když děti snědly svačinku a dobrůtky z baťůžku, čekala je už cesta domů. Tu si ukrátily zpíváním, takže utekla rychle. Na památku si děti přivezly klíčenku, pohlednice elektrárny a nezapomenutelné zážitky.

 

   Výlet se nám vydařil, škoda jen, že s mateřskou školou byl pro předškoláky poslední, protože po prázdninách - hurá do školy!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist