Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Mladí hudebníci ZUŠ Volary získali i letos vavříny v soutěžích

 VOLARY - 22. května 2018 - 10:53 - V obrovské celorepublikové konkurenci Základních uměleckých škol získali ocenění nejvyšší saxofonistky Zdeňka Podroužková a Lucie Prixová - 1. místo a saxofonista Ivo Rolčík 2. místo v ústředním kole soutěže ve hře na dechové nástroje. To proběhlo v Praze ve dnech 4. – 6. 5. 2018.

 Z redakční pošty: Vít Pavlík, ředitel ZUŠ Volary

   Po vítězných kolech v okresní soutěži ve Vimperku obhájili svou pozici i v krajském kole v Dačicích. Všichni tři jsou také stálými členy souboru V-Band. Tento soubor si odvezl zlato z ústředního republikového kola soutěže jazzových a ostatních orchestrů, které se konalo na jaře roku 2017 v Litvínově. Lucie Prixová a Ivo Rolčík jsou zároveň členy saxofonového kvarteta ZUŠ Volary, které před dvěma týdny vyhrálo první místo a vystoupení na koncertě vítězů v soutěži v komorní hře pro dřevěné dechové nástroje v Litvínově.

   První místo a vystoupení na koncertě vítězů si vybojovali i naše nejmladší žákyně, saxofonové trio ve složení Nela Šebestová, Štěpánka Honnerová a Kateřina Petříková. Zvláštní ocenění poroty za pedagogickou práci obdržela v Litvínově paní učitelka Kateřina Pavlíková.

   Soutěže Základních uměleckých škol jsou velmi důležitou součástí vzdělávacího procesu ve školách. Slouží jako prostředek k osobnímu růstu žáků i pedagogů a zároveň se mohou stát velmi silnou vnitřní motivací.     Soutěže každoročně začínají již v únoru školními koly. Jsou koncipované tak, aby se jednotlivé obory opakovaly až po třech letech.

   Do okresních kol jsme v letošním roce vyslali celkem 40 žáků ve hře na dechové nástroje, bicích a zpěvu. Celkem 10 žáků získalo první místo s postupem do kola krajského.

   Kromě úspěšných saxofonistů získali skvělá ocenění v krajském kole žákyně Nelly Řezanková (příčná flétna) 1. místo bez postupu, Nela Šebestová (saxofon) 2. místo, Kateřina Valíčková (saxofon) 2. místo, Lucie Prixová (bicí nástroje) 2. místo, Pavel Novák (bicí nástroje) 2. místo, Jan Andraschko (trubka) 2. místo, Karolina Andraschko (zobcová flétna) 2. místo, Jan Vrhel (klarinet) 2.místo, Anna Vrhelová (zobcová flétna) 2. místo, Debora Vrhelová (zobcová flétna) 3. místo.

Všem žákům i jejich pedagogům upřímně děkuji a gratuluji ke skvělé a mnohdy náročné pedagogické práci.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist