Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 O vytvoření čajové panenky v Prachatickém muzeu je zájem

 PRACHATICE - 13. května 2018 - 14:52 - Čajové panenky byly oblíbenou součástí domácností v 19. století, ale ještě i v období I. republiky. Používaly se na přikrytí čajové konvice. Byly tvořeny porcelánovým, malovaným tělíčkem a pošitou kovovou konstrukcí. Čím více měla panenka vrstev sukní, tím déle udržela čaj teplý.

 Z redakční pošty: Text - Věra Toncarová, Prachatické muzeum, foto - Zdeněk Přibyl

   Čajové panenky plnily také funkci dekorativní. Hospodyňky si je samy vyráběly. Materiály a barvy látek volily tak, aby panenka ladila s interiérem domácnosti.

   Prachatické muzeum si připravilo pro veřejnost workshop nazvaný ČAJOVÁ PANENKA. Akce se konala ve čtvrtek 10. května již podruhé a pro velký zájem jsme se rozhodli tento workshop zopakovat ještě jednou, a to 22. května 2018 od 17:00 hod. Bližší informace jsou uvedeny na našich webových stránkách.

   Zájemci si mohou vytvořit svou originální čajovou panenku podle vzoru původních historických panenek, které vystavujeme na probíhající úspěšné výstavě Bytový textil I. republiky. Pokud se budete chtít vrátit o nějaký ten rok zpět, jste srdečně zváni na naši výstavu, která potrvá již jen do 27. května.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist