Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Zlaté ocenění na Mozartově Praze pro klarinetisty z Prachatic

 PRACHATICE - 11. května 2018 - 14:42 - Klarinetový soubor Prachatice si přivezl zlaté ocenění z Mezinárodního festivalu Mozartova Praha. Festivalový soutěžní koncert se konal ve dnech 4.-5. května v Libeňském zámečku v Praze.

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice, z. s.

   V krásných zámeckých prostorách, v místě, kde koncertoval sám Wolfgang Amadeus Mozart či Antonín Dvořák, zazněly skladby Claude Debussyho, George Bizeta, Paula Desmonda ve skvělé úpravě Františka Jančíka, Augustina Lary a v neposlední řadě právě jmenovce celého festivalu W. A. Mozarta.

   Měli jsme tak možnost představit repertoár od hudby klasicismu, romantismu přes impresionismus až k jazzové hudbě dvacátého století. Úpravy skladeb pocházejí téměř ve všech případech z vlastní práce. V jednom případě se podařilo převést jazzový standard vynikajícím způsobem nedávno zesnulému Františkovi Jančíkovi, kterému patří velký dík a stálá vzpomínka. Skvělé akustické podmínky pomohly získat souboru patnáctou zlatou cenu, která má své důležité místo v řadě ocenění předešlých.

   O získání krásné ceny se zasloužili muzikanti Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek - klarinet, Jiří Pecka - basklarinet a také Petra Sovová se svým sólovým zpěvem.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist