Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Publicista Stanislav Motl zaujal v KreBulu všechny generace

 PRACHATICE - 11. května 2018 - 11:00 - V KreBul, o.p.s. proběhlo další zajímavé setkání s publicistou a novinářem Stanislavem Motlem. Ten již jedenáct let spolupracuje s touto organizací, kdy pravidelně představuje zajímavé příběhy, vztahující se k důležitým historickým událostem, o kterých se třeba i záměrně nemluví.

 Z redakční pošty: Za KreBul, o.p.s. Zdeněk Krejsa, ředitel

   V rámci projektu “Vzpomínka pro lidskost” připravila KreBul, o.p.s. Prachatice setkání s novinářem a publicistou Stanislavem Motlem. Ten přichystal dva bloky s příběhy, o kterých se ne příliš často mluví. Promítl dva své filmy, o kterých následně diskutoval s účastníky.

   V dopoledním bloku přiblížil žákům a studentům z prachatických škol příběh Čecha Antonína Kaliny z Třebíče. „Antonín Kalina byl muž, který dokázal v koncentračním táboře Buchenwald soustředit na svém bloku 1300 dětí (z toho 1 200 židovských) z celé Evropy. Pomocí administrativních a jiných zásahů zamezil, aby se děti vydaly na pochod smrti, který by zcela jistě nepřežily,“ shrnul Stanislav Motl.

   V odpolední přednášce pak diskutoval o tématu Němci proti Hitlerovi. „Tento příběh vypráví o Němcích, kterých byly, což možná leckdo ani neví, tisíce. Tisíce Němců, žijících v našem pohraničí, kteří v době nástupu Adolfa Hitlera zachovali věrnost Československé republice. Mnozí z nich stáli v osmatřicátém roce, v československých vojenských stejnokrojích, na hranicích – připraveni bránit svou zemi,“ přiblížil druhý snímek Stanislav Motl.

   Setkání s publicistou a novinářem Stanislavem Motlem proběhlo v rámci projektu „Vzpomínka pro lidskost 2018“, nad kterým převzala záštitu hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Projekt byl finančně podpořen Jihočeským krajem a Městem Prachatice.

   Aktivity pokračovaly konferencí. Ta proběhla ve čtvrtek 10. května v prostorách KreBul, o.p.s. Zazněla na ní řada zajímavých příspěvků a hostů. V týdnu od 14. května pak bude následovat filmový klub, který představí 5 zajímavých dokumentů a filmů, týkajících se holocaustu. Začátek je vždy v 19:00 hodin, opět v prostorách KreBul, o.p.s.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist