Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Výročí osvobození oslavíme také v Prachaticích a Vitějovicích

 PRACHATICE - 4. května 2018 - 9:15 - Město Prachatice, odbor kultury, školství a CR, je připraveno připomenout si konec druhé světové války a výročí osvobození. Hlavní den oslav, pondělí 7. května, bude vyhrazen ukázce vojenské historické techniky a pietnímu aktu u památníku ve Vitějovicích. To vše za přítomnosti vzácných hostů z Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

 Z redakční pošty: Jiřina Dolejšková, vedoucí odboru kultury, školství a CR, Jan Melichar, Klub přátel čtvrté obrněné divize Prácheňska,
zpracovatel časového rozvrhu

    Ukázkou historické vojenské techniky a položením věnců u pomníku na křižovatce ve Vitějovicích si připomeneme pohnuté dny v roce 1945 a konec války.

   Město Prachatice se ve spolupráci s Klubem přátel čtvrté obrněné divize Prácheňska i v letošním roce připojí k oslavám dnů osvobození. Spanilou jízdou po stopách Československé samostatné 4. obrněné brigády si slavné dny připomene.

   Hlavní myšlenka oslav zůstává stejná. Cílem je důstojně a v duchu tradic vzdát hold osvoboditelům města a připravit kulturní program přibližující atmosféru května roku 1945. Nebude chybět ani přehlídka historické vojenské techniky, která bude projíždět naším městem.

   Za finanční a organizační podpory Města Prachatic si dny osvobození připomenou spanilou jízdou i nadšenci historického vojenského klubu.
Jedná se o vzpomínkovou jízdu k osvobození západních a jižních Čech.
Dne 7. května 2018 vyjede kolona vozidel z Protivína přes Vodňany, Bavorov, Vlachovo Březí, Husinec a pro veliký zájem široké veřejnosti prohlédnout si historická vojenská vozidla ve 13:45 hodin kolona vjede Dolní (Píseckou) branou do Prachatic na Velké náměstí, kde ji přivítá starosta města Prachatice Martin Malý. O hudební doprovod se tu postarají posluchači a absolventi Základní umělecké školy v Prachaticích se skupinou Sax Band, pod uměleckým vedením Pavla Pavelky.

   Diváci si na prachatickém Velkém náměstí budou moci prohlédnout historická vojenská vozidla až do 15:15 hodin a po téměř tříhodinové zastávce v našem městě bude vojenská kolona pokračovat k památníku ve Vitějovicích, kde budou slavnostně starostkou obce Vitějovice Lenkou Tůmovou a starostou města Prachatic Martinem Malým položeny věnce k uctění památky padlých v průběhu II. světové války. Při přehlídce vozidel a položení věnců budou také přítomni zástupci Amerického velvyslanectví v Praze.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist