Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Julie zachránila bratra před sražením. Je Mladou hrdinkou

 HUSINEC - 1. května 2018 - 7:00 - O tom, že dopravní výchova už od útlého dětství má svůj význam, se přesvědčili v Husinci na Prachaticku. Žákyně zdejší základní školy, dvanáctiletá Julie, duchapřítomně zasáhla, když se na jejího bratra na přechodu pro chodce řítilo auto. Díky její pohotové reakci si chlapec odnesl jen pár škrábanců a k nehodě nedošlo.

 Z redakční pošty: Diana Walsh, AMI Communications, foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

   Za tento zásah navrhl Julii poručík Milan Bajcura z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje na ocenění Mladý hrdina. A jak to tehdy bylo?   Chlapec při ranní cestě do školy vešel na přechod, aniž by se rozhlédl. Řidička vozidla, které k přechodu přijíždělo, si dítěte nevšimla a nebýt Julie, pravděpodobně by hocha srazila. Julie si však přijíždějícího auta všimla a svého mladšího bratra rychle strhla zpět. Přivolaní policisté zjistili, že zranění, která chlapec utrpěl, byla naštěstí jen lehká a způsobená pádem na vozovku poté, co ho sestra strhla stranou. Kdyby Julie pohotově nezareagovala, mohlo jít jejímu bratrovi o život. Naštěstí ke srážce s vozidlem nakonec vůbec nedošlo.   „Je velice důležité, aby rodiče dětem neustále vštěpovali zásady správného přecházení přes silnici. Stačí, aby se dítě pořádně nerozhlédlo, a v příštím okamžiku může skončit přímo pod koly přijíždějícího vozu. Ani řidič nemusí být vždy schopen pohotově zareagovat,“ komentoval událost tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje Milan Bajcura.

   V loňském roce Policie ČR zaznamenala 397 dopravních nehod zaviněných dětmi, které neopatrně přecházely přes silnici. Častým omylem je, že si chodci myslí, že na přechodu mají absolutní přednost. Stále ale platí, že před vstupem do vozovky se musí rozhlédnout.   Ocenění se uskutečnilo v pátek 27. dubna v Obřadní síni na radnici v Husinci. Julie byla oceněna titulem Mladý Hrdina, diplomem a dárkem. Předávání se zúčastnili Juliini rodiče, její bráška i ředitelka Základní školy Mistra Jana Husa v Husinci u Prachatic Eva Zemanová, která od České pojišťovny převzala šek. Částka poslouží na rozvoj vzdělávacích aktivit na místní základní škole.

   Ke gratulantům Mladé hrdince se připojila i starostka Husince Ludmila Pánková. Vyjádřila přesvědčení, že připravovaný silniční obchvat Husince, kterým prochází hustá osobní i nákladní doprava, je na dobré cestě.   Za celou dobu předávání ocenění je Jihočeský kraj nejbohatší na Mladé hrdiny. O den dříve, tedy 26. dubna, proběhlo předávání ocenění ve Strakonicích třem dívkám, které iniciovaly sbírku pro osiřelého Martínka. V lednu byli oceněni i tři hrdinové z Písku.   Projekt České Pojišťovny Mladý hrdina odstartoval v září 2017. Jeho cílem je vyhledávat děti a mladé lidi, kteří vykonali nějaký výjimečný skutek, který může k podobnému jednání inspirovat jejich vrstevníky. Oceňovány jsou dobré skutky od záchrany života až po dobrovolnickou činnost. Mladý hrdina získá věcnou cenu a Česká pojišťovna potom věnuje instituci, se kterou je jeho činnost spjata, finanční dar.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist