Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Ke Dni Země se řadou programů připojujeme i v Prachaticích

 PRACHATICE - 19. dubna 2018 - 6:15 - Den Země se každoročně slaví 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení. Kampaň ke Dni země připravují ve všech Zdravých městech a v Prachaticích je rovněž připraven pestrý program. Souhrnně je nabízí připojený plakátek.

 Z redakční pošty: Marie Peřinková, vedoucí odboru životního prostředí, Městský úřad Prachatice

   Pro veřejnost by mohla být zajímavá například pozvánka na páteční akci ZŠ Národní Prachatice. Ta připravila ke Dni Země na pátek 20. dubna od 10:00 hodin promítání filmu Prázdniny v Černobylu a povídání s fotografem Václavem Vašků. V kinosále je asi 30 volných míst, proto můžete využít pozvání k účasti na velmi zajímavém, cca dvouhodinovém programu.

   Tady je krátká recenze k filmu: Dnes jezdí do zakázané zóny Černobylu přes deset tisíc turistů ročně. Jejich hlavním cílem je opuštěné město Pripjať a sarkofág, pod kterým je pohřben havarovaný reaktor. Pokud se však člověk chce o Černobylu dozvědět více, je naopak nutné uzavřenou zónu opustit. Následky tragédie totiž sahají mnohem dále. Fotograf Václav Vašků se na tato místa pravidelně vrací a snaží se nalézt tajemství Černobylu dokumentováním lidí, kteří si jej nesou v sobě. Dokumentární film Petra Nesnídala „Prázdniny v Černobylu“ se pokouší zachytit jednu z jeho cest.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist