Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Školní rally na Národce s žáky a učiteli z bavorského Freyungu

 PRACHATICE - 14. dubna 2018 - 7:22 - Pod slovem rallye si asi nejčastěji vybavíme automobilové závody. 'V prachatické ZŠ Národní o závodění v polovině dubna nešlo. Slovo rallye jsme si pouze vypůjčili pro název projektového dne, který jsme uspořádali pro žáky a učitele z partnerské školy z Freyungu.

 Z redakční pošty: Mgr. Hana Bolková, ředitelka ZŠ Národní

   V rámci projektu Dva jazyky jedna myšlenka, jehož cílem je zvýšení jazykových kompetencí u žáků a učitelů a vytvoření podmínek pro podporu vzniku bilingválních škol na obou stranách hranice v příhraničních regionech, se děti a učitelé poprvé sešli a strávili společný den nabitý mnoha aktivitami.

   Děti se rozdělily do česko - německých skupin a podle předem připraveného plánu obcházely šest stanovišť. V tělocvičně si vyzkoušely tolik oblíbený parkur, v počítačové učebně vytvářely v grafickém programu obrázky, v klubu se porovnávaly české a německé hry a k „velkému“ překvapení se nejoblíbenější hrou stal stolní fotbal.

   V hudebně se tancovalo, hrálo na hudební nástroje a především zpívalo – česky i německy. V učebně výtvarné výchovy čekalo na skupiny malování na sklo – každý měl možnost namalovat si na památku skleničku. Posledním stanovištěm byla školní kuchyňka, kde se popustila uzda fantazii a vytvářely se zde zdravé a veselé svačinky.

   Poděkování za organizaci patří nejen pedagogům školy, ale i studentům SPgŠ Prachatice.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist