Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 V Křesle pro hosta v Husinci přivítali řádovou sestru Angeliku

 HUSINEC - 12. dubna 2018 - 15:28 - V pondělí 9. dubna navečer usedla do husineckého "Křesla pro hosta" mimořádná osobnost. Popovídat si s moderátorem Jaroslavem Maryškou ml. a odpovědět na otázky publika přijela služebním autem - které sama řídila! - řádová sestra, boromejka Angelika Ivana Pintířová.

 Z redakční pošty: Hana Betty Němečková, Husinec

   Vzhledem k mnoha jejím civilním aktivitám, které se značně liší od vžitých představ o životě jeptišek, se jí také říká "sestra v akci". :-) Výstižnost této přezdívky se ukázala i při pondělní husinecké besedě.

   Zaplněný sál zprvu naslouchal jejímu melodickému, přívětivému hlasu s úctou v naprostém tichu, ale po krátkém čase se začal ozývat potlesk i smích, jako to bývá při každé návštěvě populární osobnosti kulturního života.

   Vyprávění o životě třiapadesátileté řeholnice, jejíž domov je v Domě svaté Notburgy v Praze, o práci ošetřovatelky v pražské nestátní nemocnici Pod Petřínem, o těžkostech vychovatelky v ústavu pro drogově závislé chlapce na Vysočině, a také o památných setkáních s papežem Františkem i Dalajlámou, bylo velice zajímavé a poučné.

   Pro mnohé bylo překvapením, že sestra Angelika je občas dokonce moderátorkou nedělního pořadu Českého rozhlasu Dvojka. Besedu zpestřila historkami z jejích oblíbených výletů na běžkách, o dopravních kontrolách, o zájezdech za zahraničními řeholnicemi Kongregace Milosrdných sester Řádu sv. Karla Boromejského a navíc přidala i několik netradičních vtípků, které přítomné upřímně rozesmály.

   Po přestávce, jak je již v husineckém Křesle tradicí, odpovídala na otázky posluchačů. Zcela otevřeně a upřímně reagovala i na citlivá témata týkající se například celibátu a rozvodů. Zajímavé bylo i její vysvětlení, jak se ubránit "ďáblovi".   V neposlední řadě vzpomínala na Václava Havla a jeho duševní sílu i v době těžké nemoci na samotném sklonku života, kdy měla tu čest být jeho ošetřovatelkou i společnicí.   V závěru představila svou knížku s příhodným názvem "Padá mi to z nebe", ve které se zmiňuje nejen o své rodině, o studiích, ale také o okolnostech zásadního rozhodnutí stát se řádovou sestrou. Četným zájemcům ji ochotně a s milým úsměvem podepisovala.

   Za svoji nezapomenutelnou návštěvu a poutavé a skromné povídání o své rozmanité, náročné a odpovědné práci byla sestra Angelika publikem odměněna vřelým potleskem ve stoje!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist