Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Festival senzačních seniorů uspěl díky grantu města Prachatic

 PRACHATICE - 11. dubna 2018 - 15:09 - Více než tříhodinového maratónu tanečních a pěveckých vystoupení byli svědky diváci a účastníci, kteří navštívili 3. ročník festivalu Senzační senioři mají talent. Uskutečnil se poslední březnový čtvrtek v Národním domě v Prachaticích.

 Z redakční pošty: Zdena Hrůzová, Senioři ČR, z.s., Městská organizace Prachatice

   Na deset souborů z Plzně, Dobřan, Českých Budějovic a Prachatic se vystřídalo ve zcela zaplněném sále. Více než 150 účinkujících zpívalo jak lidovou klasiku, tak i moderní melodie. Tančily se choreografie lidové, country, ale také v latinsko-amerických rytmech.

   Účastníky festivalu přišel pozdravit místostarosta Prachatic Jan Klimeš, předseda Rady seniorů Města Prachatic Miroslav Bojanovský a další předsedové seniorských organizací.

   Pořadatelé z Městské organizace Senioři ČR (bývalý Svaz důchodců) připravili vskutku pestrý program, kterým senioři dokázali, že umí pobavit nejen sebe, ale i přítomné diváky, kteří nešetřili superlativy nad jejich výkony.

   Střídaly se country choreografie s rytmy samby, rumby, s lidovými jihočeskými tanečky, "Dobřanské bábinky" pořádně rozparádily diváky jako veselé švadlenky. Pěvecké sbory zpívaly opravdu od každého něco a tak si divácké publikum mohlo nejen pobrukovat, ale také pořádně zazpívat za doprovodu Kamarádů harmonikářů z Českých Budějovic. Diváci obdivovali nejen kvalitu vystoupení, ale také hezké a nápadité kostýmy, které dotvářely celkový dojem.

   Seniorská akce se na Zelený čtvrtek opravdu vydařila a účastníkům budou toto krásné odpoledne připomínat obří pomlázky, kterými je organizátoři obdarovali, včetně tzv. děkovacích koláčů.

   Na festivalu se sice nehodnotilo, ale z vyjádření účastníků a diváků je jasné, že jeho 3. ročník dostal JEDNIČKU. Senioři mohli akci, které se zúčastnilo více než  250 účastníků a diváků, zorganizovat díky grantu Města Prachatic.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist