Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Od 1. dubna uzavřena infocentra NPŠ, na vlky a rysy můžete

 VIMPERK - 1. dubna 2018 - 00:00 - Stejně jako každý rok se od 1. do 30. dubna uzavírají všechna informační a návštěvnická centra Národního parku Šumava.

 Z redakční pošty: Jan Dvořák, tiskový mluvčí Správy NP Šumava

   Důvodem je nutné provedení nejrůznějších oprav v těchto zařízeních, absolvování přednášek a nutných školení pracovníků infocenter, a také úklid odpadků, které po sobě v některých částech Národního parku zanechali návštěvníci v zimě.

   „Uzavřena budou infocentra v Kašperských Horách, na Kvildě, Svinných Ladách a ve Stožci. Návštěvnická centra na Kvildě a v Srní budou ale zčásti přístupná. V provozu budou parkoviště a v NC Srní bude možné i nadále pozorovat vlky z lávky nad jejich výběhem a na Kvildě rysy z pozorovacího místa,“ řekla vedoucí informačních středisek a středisek environmentální výchovy Martina Kučerová.  

   Pokud v tomto období návštěvníci vyrazí k výběhům zvířat v návštěvnických centrech, upozorňujeme na nutnost dodržovat návštěvní řád, tedy chovat se tiše, zvířata nekrmit a k výběhům, které jsou pod stálým kamerovým dohledem, nechodit se svými psy. 

   V provozu bude také informační centrum v přeshraničním nádraží v Alžbětíně a ve středu 11. dubna od 16:00 otevřeme infocentrum na Kvildě, kde proběhne další přednáška v rámci letošního cyklu k Roku pralesů. Ondřej Sedláček z přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze představí pralesy Kamerunu.

   Na duben jsme také připravili několik jarních vycházek s poznáváním ptáků a jejich hlasů s ornitology. Kromě těchto zajímavých vycházek zveme na neméně zajímavé komentované doprovody, a to do Návštěvnického centra Falkenstein nebo Návštěvnického centra na Kvildě.

   Odstávky informačních a návštěvnických center probíhají každý rok v dubnu a listopadu, tedy v měsících, kdy je nejnižší návštěvnost Šumavy. „To jsou období, kdy na Šumavu vyrážejí ti, kteří si ji chtějí užít, aniž by potkávali davy turistů. Poznávat Šumavou v dubnu je proto opravdu velkým zážitkem.  

   Od května budou otevřena o víkendu a o svátcích také sezónní informační střediska Idina Pila, Rokyta, Poledník a Březník, od června již budou otevřena až do září každý den.

   Přesné otevírací doby všech informačních středisek, návštěvnických center ale také například sovích voliér najdete na webových stránkách Správy Národního parku Šumava www.npsumava.cz.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist