Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Vydařený folkový večer ve Volarech s Lubomírem Hrdličkou

 VOLARY - 29. března 2018 - 7:07 - Po plesové sezóně přišel ve Volarech výdech v rytmu folku. Do společenského sálu radnice přijel v pátek 22. března Lubomír Hrdlička. Českobudějovický rodák, který se věnuje muzice od svých šestnácti let.

 Text a foto: Ladislav Beran

   Jeho nástrojem je kytara a image dotváří kšiltovkou, kterou v průběhu pořadu nesundává. V roli muzikanta začal jako bubeník ve skupině Helios. A taky s kytarou, jak jej známe ze známé Jihočeské folkové skupiny Nezmaři, u jejíhož zrodu stál.

   Volarský večer začal tradičně folkařsky, písní Rosa na kolejích od Wabiho Daňka, který nedávno odešel do muzikantského nebe. V první části to byly vzpomínky na známé autory a v druhé se již zapojili milovníci folku společně s Lubomírem Hrdličkou. Zajelo se i do Irska, kde na chvíli tempo přešlo do rytmu irských hospůdek.

   Po přestávce se zpívalo jako u táborového ohně, kdy se nechali všichni strhnout. Zpívalo se podle not bratří Ryvolových, klasika přišla v proudech a peřejích řek a končilo se Petrem Nedvědem a jeho skladbou Na kameni kámen.

   Lubomír Hrdlička zazpíval a pobavil, posluchače si získal velmi rychle, takže po poslední písni přišlo několik písniček navíc, s tím, že se ve Volarech nevidíme naposled.

   Poděkování aplausem, malý dárek od vedoucího Odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu ve Volarech Ladislava Berana a poděkování všem co přišli. Naše přání je, aby nás při dalším večeru bylo o něco víc.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist