Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Úspěch Klarinetového souboru Prachatice na festivalu v Praze

 PRAHA/PRACHATICE - 27. března 2018 - 16:42 - Klarinetový soubor Prachatice se stal v minulých dnech držitelem své další Zlaté ceny a Ceny poroty. Úspěch si tentokrát připsal na prestižním mezinárodním hudebním festivalu Young Bohemia 2018 v Praze.

 Z redakční pošty: Jan Hovorka, Klarinetový soubor Prachatice, z. s.

   Zlatou cenu a Cenu poroty získal Klarinetový soubor Prachatice ve svém rozšířeném, novém složení, s klarinetisty Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem, basklarinetistou Jiřím Peckou a v soutěži s ním také s úspěchem vystoupila zpěvačka Petra Sovová.

   Pětičlenný tým prachatických muzikantů si vybojoval v kategorii orchestrů a jiných uskupení svou již patnáctou Zlatou cenu a navíc také Cenu poroty za skvělou interpretaci a aranžmá svých skladeb.

   Odborné mezinárodní porotě soubor předvedl multižánrový repertoárový výkon, za který ho porota vysoce ohodnotila. Ocenila dramaturgii, projev, hudební stránky a kvality vystoupení, pěveckou stránku, a také provedení a úpravu skladeb, za což si soubor převzal právě druhé ocenění. V konkurenci zahraničních orchestrů a uskupení z různých koutů světa - Japonska, Ruska, Kanady, Německa - si tedy vedl velice dobře, což také konstatovali jednotliví členové poroty ve svých hodnoceních.

   Klarinetový soubor Prachatice působí v Prachaticích již téměř dvanáct let a jako malé ohlédnutí za svou činnosti připravuje dva koncerty ve svém rodném městě. První z nich bude už ve čtvrtek 5. dubna v kostele sv. Jakuba v Prachaticích. Bude to společný koncert s pěveckým sborem Fontána SPgŠ Prachatice a hosty od 19:00, při němž bude také připomenuto jedno životní jubileum.

   Druhý koncert se bude konat na podzim v Městském divadle Prachatice. Mimo to má soubor naplánované koncerty po celé České republice až do konce roku a zúčastní se také ještě několika mezinárodních festivalů v Evropě i u nás doma.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist