Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Dům dětí a mládeže v Prachaticích tvoří tradičně i netradičně

 PRACHATICE - 27. března 2018 - 14:42 - Tradiční, ale i netradiční pořady vymýšlí, připravuje a uskutečňuje Dům dětí a mládeže v Prachaticích. A to nejen od začátku letošního roku. A má také zajímavé plány.

 Z redakční pošty: Renata Jandová, DDM Prachatice

   První akce v únoru byla například spojena s pololetními prázdninami. První pátek v měsíci bylo pro děti v klubovně připraveno tvoření karnevalových masek, v sále se pak mohly věnovat pohybovým aktivitám.
Další akcí byl v neděli 25. února Velký dětský barevný karneval v sále Národního domu. I přes velké mrazy, které v tyto dny panovaly, a pokračující chřipkovou epidemii, se karnevalu zúčastnilo celkem 127 osob.

   Již tradičně byl připraven bohatý program o jarních prázdninách. Děti se mohly vyřádit na trampolínách, u virtuálních her, popřípadě si v klubovně vyrobit velikonočního beránka z vlny nebo kytičky z ruliček toaletního papíru. Novinkou o letošních prázdninách byla virtuální realita „na vlastní kůži“. V pondělí 5. března nás navštívili mladíci ze strakonické společnosti VR VIRTUALIS a proměnili dvě naše klubovny ve svět virtuální reality. Děti si tak mohly vyzkoušet různé virtuální hry, horské dráhy nebo malování ve 3D.

   Po celý týden jarních prázdnin probíhal ve vile DDM příměstský tábor na téma „Hokusy – pokusy“, kterého se zúčastnilo 14 dětí. Ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou v programu „Technika nás baví“ mezi děti zavítal truhlář pan Karel Pojsl. Seznámil je s truhlářským nářadím a společně si vyrobili stojánek na tužky. (Z Hokusů - pokusů jsou i tři připojené fotografie.) Děti navštívily také jadernou elektrárnu Temelín.

   V rámci Dnů ochrany přírody se devět dětí zapojilo do přípravy ptačích budek pro připravovanou naučnou stezku Bohuslava Nauše. V Areálu Irů lípy proběhla v pátek 9. března vycházka s praktickou ukázkou a uvedením příkladů péče o maloplošná chráněná území.

   Celkem se na domečku vystřídalo přibližně 260 dětí. Největší zájem byl o zmíněnou virtuální realitu, kde se vystřídalo na 70 nadšenců.

   V tomto období nechybělo ani několik postupových okresních kol soutěží, například v zeměpisu, chemii, českém, anglickém a německém jazyce.

   V plném proudu je v těchto dnech příprava dalších akcí, včetně letních táborů. Příměstské tábory jsou již plně obsazeny, pobytové tábory se plní, proto neváhejte a přihlaste se!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist