Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Vydařený Týden trénování paměti s certifikovaným lektorem

 PRACHATICE - 22.  března 2018 - 14:41 - Certifikovaný lektor Kurzů trénování paměti Mgr. Zdeněk Krejsa, Dis., oslovil cílovou skupinu osob se zdravotním postižením a seniorů k účasti. Členové svazu tělesně postižených a senioři domova seniorů se stali aktivními účastníky.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

   Při akci Svazu tělesně postižených v Radničním sále v Prachaticích Zdeněk Krejsa nejprve probral základy trénování paměti, naznačil možnosti a úskalí, nabídl konkrétní ukázky, vyzval k aktivitám, nejen v rámci týdne trénování paměti. Hovořil zhruba k padesátce účastníků.

   Stejně tak i druhý den. Již třetím rokem nabízí v rámci Cvičení šitého na míru s dobrovolníky v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích povídání o mozku, trénování mozku - paměti, dvě hodiny, kterého se zúčastnilo kolem třicítky návštěvníků. Zde zdůraznil (jde o vyšší věkovou skupinu účastníků), že je zdravá každá aktivita.

   Samotní účastníci sdělovali, že rádi čtou, luští křížovky, sledují soutěžní pořady v televizi, škrtají osmistěrky, sudoku, hrají pexeso, nebo třeba jen si opakují města, jména, dny, svátky. Jsou různé techniky, ale lektor přišel s ukázkou zvukového pexesa, které pobavilo nás všechny. Zdůraznil, že stejně tak jako je důležité cvičení fyzické, tak je důležité cvičit, aktivizovat mozek.

   Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging vyhlásila od pondělí 12. 3. 2018 do neděle 18. 3. 2018 Národní týden trénová paměti v rámci celosvětové akce Týden uvědomění si mozku (Brain Awareness Week), který od roku 1996 pořádá organizace Dana Alliance for the Brain (www.dana.org).

 

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist