Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 K Hodině Země 2018 se v sobotu večer připojí také Vimperk

 VIMPERK - 22. března 2018 - 11:04 - Také letos se Vimperk připojí ke kampani Hodina Země 2018, a to zhasnutím nasvícení Vimperského zámku a Městské zvonice na náměstí Svobody. Stane se tak v sobotu 24. března od 20:30 do 21:30 hodin.

 Z redakční pošty: Jakub Hromas, www.csopsumava.cz

   Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (World Wildlife Fund, zkráceně WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské Opery, do kampaně se zapojily více než dva miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v březnu.   Změna klimatu se dotýká nás všech a k odvrácení jejích nejhorších dopadů musíme svým dílem přispět všichni. Alespoň symbolicky to můžeme udělat právě na Hodinu Země, kdy na šedesát minut zhasneme byty, domy, památky a firmy.

   V České republice se k akci v roce 2017 připojilo na 90 měst, obcí, památek a další subjekty. Na celém světě se zapojilo 187 zemí, zhaslo 3000 dominant a připojily se miliony jednotlivců a organizací.

   Ve Vimperku organizuje akci tradičně ZO ČSOP Šumava a MěÚ OŽP Vimperk. Více informací o kampani naleznete na www.veronica.cz/hodinazeme.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist