Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Zdařilé Zimní sportovní hry v Domově seniorů Mistra Křišťana

 PRACHATICE - 18. března 2018 - 10:02 - Závody pro seniory v Domově seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích připravili dobrovolníci na 23. února. Pět stanovišť, kulturní program se souborem Klapeto, diplomy, medaile i posezení - to vše bylo zajištěno na páteční odpoledne s účastí hostů - paralympionika Arnyho Petráčka, radní Radky Paulové a ředitelky domova Hany Vojtové.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Ve stejný den byla v domově zahájena výstava fotografií na skle, v přízemí domova, od fotografa Karla Rabenhaupta s názvem: Cvičení šité na míru. Cvičení v domově je dobrovolnicky se seniory realizováno již několik let a z posledního roku byla připravena výstava, která potěšila nejen samotné účastníky her, ale i kolemjdoucí, kteří do domova přicházejí a to ať již na návštěvu, nebo do jídelny, nebo prochází jen tak.

   Poté při slavnostním zahájení Zimních her vystoupila skupina mažoretek z Vimperka Klapeto pod vedením Alžběty Rückerové a sklidila velký potlesk od všech přítomných. V úvodu promluvila ředitelka domova Hana Vojtová, poděkovala dobrovolníkům za aktivity, které v domově provádí.

   Radka Paulová, radní města, se připojila a řekla, že ráda podpoří zajímavé a smysluplné akce nejen pro seniory. Arny Petráček řekl, že když se chce, tak se dá dosáhnout mnohého. V závěru úvodního ceremoniálu ukázal i své medaile z paralympiády, které získal v disciplíně plavání.

   Poté všichni účastníci i rozhodčí obdrželi od hlavního sponzora Radky Paulové šálu a vyrazili ke splnění jednotlivých disciplín. Pět stanovišť kopírovalo ZOH – 1) stavba hlediště z židlí, 2) rozpoznávání oblečení a potřeby pro lyžaře, krasobruslaře, sáňkaře, běžkaře, 3) curling neboli lední metaná, 4) střelba, 5) stavba loga ZOH v Pchjongčchangu. V závěru, kdo splnil jednotlivé disciplíny, získal nejen diplom, ale i teplé ponožky od dalšího sponzora Jana Bauera, zastupitele města, poslance PS PČR.

   Posezení v kavárně domova bylo oslazeno dobrou kávou a zákusky, které vytvořili klienti společnosti STROOM Dub u Prachatic.

   Jmenovitě děkujeme dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli. Byli to: Stanislav Švancar, Miroslav Kolafa, Hana Princová, Zdena Hrůzová, Iva Jeřábková, Karel Hrůza, Hana Rabenhauptová, Zdeněk Krejsa, Jiří Gabriel Kučera, Adam Pošta, Lucie Rabenhauptová, Helena Hanušová, Daniela Bžochová a Karel Rabenhaupt. Staňte se dobrovolníky i vy!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist