Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Příměstský tábor mladých techniků rozvíjel jejich zručnost

 PRACHATICE - 30. března 2018 - 21:22 - Jihočeská hospodářská komora podporuje manuální zručnost dětí. Jarní příměstský tábor, který proběhl v prostorách DDM v Prachaticích v době prázdnin, obohatila o technicky zaměřené volnočasové aktivity.

 Z redakční pošty: Kateřina Třísková, ředitelka, Oblastní hospodářská komor Prachatice, Šárka Bělohlavová, Jihočeská hospodářská komora České Budějovice

   Tábor se jmenoval Čáry, máry fuk! Aneb pokusy v praxi. Zahrnoval tvořivou dílnu, stavebnice, hry a soutěže. Díky podpoře Jihočeského kraje z Dotačního programu na podporu technického vzdělávání pro něj nakoupila JHK stavebnice Lego a Merkur. Stavěním modelů si děti testovaly svoji jemnou motoriku a technickou představivost. Součástí programu o jarních prázdninách byl i výlet do Jaderné elektrárny Temelín.

   Celé jedno dopoledne poté patřilo v DDM řemeslu. V pravou truhlářskou dílnu se proměnila společenská místnost ve vile. Místní truhlář Karel Pojsl přinesl plnou bednu nářadí, dlát, hoblíků, pilek a krabici opracovaných drobných prkýnek. Pod jeho odborným dohledem si děti sestavily stojánek na tužky. "Já to s kladívkem umím!“ - vykřikoval Jirka, jeden z žáků, a dodával: „S tatínkem každou chvilku opravujeme mamince poličku na kytky a to moc mě to baví.“

   Stavěním modelů si děti celý týden testovaly svoji jemnou motoriku a technickou představivost. Podporovat technické a řemeslné obory v dnešní době má smysl. Společně s firmami, školami a dalšími partnery se snažíme probouzet v dětech zájem o techniku.

   Máme radost, že děti strávily jarní prázdniny smysluplně. V technice je budoucnost a díky příměstskému táboru s mottem Technika mě baví se o tom mohly přesvědčit na vlastní kůži.

   Pilotní forma technicky zaměřených příměstských táborů odstartovala poprvé loni v létě. Smyslem těchto táborů je rozšířit nabídku aktivit podporujících technické vzdělávání v Jihočeském kraji, a tím zvýšit zájem žáků o studium technických oborů.

   Projekt Příměstské technické tábory je realizován za finanční podpory Jihočeského kraje v rámci Dotačního programu Podpora technického vzdělávání.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist