Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prachatice spolu s jižními Čechami na veletrzích v Bavorsku

 Č. BUDĚJOVICE/PRACHATICE - 11. března 2018 - 9:30 - Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) a pod jejími křídly i Prachaticko představily v minulých dnech svou turistickou nabídku na dvou významných německých veletrzích cestovního ruchu - v Mnichově a v Norimberku. Hlavním tématem byla dálková pěší trasa Zlatá stezka.

 Z redakční pošty: Ondřej Flemr, Jihočeská centrála cestovního ruchu, České Budějovice

 
   Ve středu 21. února představila JCCR první výstupy přeshraničního projektu na pětidenním veletrhu f.re.e v Mnichově. Návštěvníci měli možnost seznámit se s unikátní dálkovou pěší trasou Zlatá stezka, nově rozšířenou o jihočeskou a plzeňskou část.

   O týden později 28. února začal veletrh Freizeit v Norimberku. Ani zde nechyběly podrobné informace o Zlaté stezce, jejíž vyznačení tras v Čechách navazuje na stejnojmennou síť pěších turistických tras v Bavorsku.

Vrcholek Mařského vrchu

   Hlavní 660 kilometrů dlouhá trasa začíná v Marktredwitz v Horní Falci a končí v Pasově v Dolním Bavorsku. U Neunburgu vorm Wald se dělí na méně obtížnou jižní trasu volně sledující tok Dunaje a na obtížnější severní trasu, která vede po vrcholcích německé části Šumavy a zavede turisty do národního parku Bavorský les.

   V rámci jednoho systému páteřní a přístupových značených turistických stezek budou mít pěší turisté šanci prozkoumat nejen horské oblasti na česko-německé hranici, Šumavu a Český les, ale i hlubší vnitrozemí obou regionů. Páteřní trasa na českém území vede z Českých Žlebů na Šumavě
až do Chodové Plané nedaleko Mariánských Lázní. Využije značené trasy Klubu českých turistů, které budou doplněny o logo stezky, informační tabule a odpočivadla.

Velké náměstí v Prachaticích

   Oba systémy propojí deset přeshraničních cest, které povedou mimo jiné po historických trasách Zlatých stezek, jimiž se v minulých stoletích dopravovala do českých zemí sůl (bílé zlato). Na stezku se můžete dostat rovněž po dvou přiváděcích trasách.

   V současné době je připravena nová přehledná mapa Zlaté stezky, která návštěvníky provede jedinečnou krajinou Bavorského a Hornofalckého lesa, jižních Čech a Plzeňského kraje. JCCR dále připravila mapové letáky, které přibližují kulturní a přírodní zajímavosti nejen na jihočeské hlavní trase, ale i na třech trasách propojovacích a dvou přiváděcích z Českých Budějovic a Strakonic.

   Připravované webové stránky www.zlatoustezkou.cz pak všem milovníkům pěší turistiky přinesou další informace o jednotlivých trasách Zlaté stezky, ale i o atraktivitách, turistické infrastruktuře a v neposlední řadě i o historii středověkých Zlatých stezek. Samozřejmě to vše v propojení s bavorskými stránkami www.goldsteig-wandern.de.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist