Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Bez bariér pro všechny dvojka - předáno v KreBulu veřejnosti

 PRACHATICE - 11. března 2018 - 8:41 - V KreBul, o.p.s. Prachatice se začátkem března uskutečnilo předání nových předmětů sloužících pro osoby se zdravotním postižením a seniory.

 Z redakční pošty: Za KreBul, o.p.s. Jiří Gabriel Kučera

   KreBul, o.p.s. se v roce 2017 zapojila se svým projektem „Bez bariér pro všechny II“ do veřejné výzvy Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Odborná komise vybrala v každém regionu tři projekty, o vítězi pak rozhodovali přímo zákazníci prodejen, kteří za nákup získali hlasovací žeton, který vhodili dle svého rozhodnutí do připravených schránek, a tak podporovali soutěžní projekty. O vítězství našeho projektu rozhodovali zákazníci v Tescu Vimperk a v Sušici.

   Předání tří nových prvků, tedy čističky vzduchu, tabletu s možností se připojit na překladatele do znakového jazyka a masážního křesla, se uskutečnilo za účasti hostů – těch, kteří nové výstupy budou využívat, ale i těch, kteří stáli u zrodu nápadů a těch, kteří nás podpořili jak morálně, tak i se samotným projektem - pan Uhlík, vedoucí prodejny Tesco Vimperk, místostarosta města Prachatic pan Jan Klimeš a paní Hanka Rabenhauptová, referentka městského úřadu - i samotných uživatelů a klientů KreBul, o.p.s.

   Během programu si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak vlastně prvky pomohly k odstraňování bariér – nejprve si sami zkusili komunikovat znakovou řečí, kdy se díky technice podařilo spojit s překladatelem do znakového jazyka, pak se naučili znakovat básničku, vyčistili vzduch v sále Křišťál čerstvým vzduchem z mezigenerační zahrady a nakonec si zahráli hru Židličky.

   V současné době má KreBul, o. p. s. odstraněno mnoho z bariér, a tak vznikají otevřené dveře pro nejrůznější cílové skupiny v našem regionu (děti, mládež, dospělí, osoby se zdravotním postižením, seniory…).

   Děkujeme všem zákazníkům, kteří hlasovali právě pro náš projekt a pomohli nám překonat další část bariér a ulehčit život těm, kteří zavítají do naší organizace. Děkujeme všem zúčastněným za milé dopoledne a těšíme se na shledání - v KreBulu máte dveře otevřené a mnoho bariér je již odstraněno.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist