Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prázdniny v Městské knihovně Prachatice denně bavily děti

 PRACHATICE - 8. března 2018 - 20:14 - AKTUALIZOVÁNO - 9. března 2018 - 20:27 - Od pondělka 5. března do pátku 9. března se do pestrého programu jarních prázdnin v prachatické Městské knihovně  zapojovaly desítky dětí. Díky naší pilné dopisovatelce se tam za nimi můžeme podívat den po dni.

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice, oddělení pro děti a mládež

   1. den - pondělí, 5. března

   První den jarních prázdnin bylo v naší knihovně velmi rušno. Na svůj program o vynálezci Alvovi přilákala děti paní spisovatelka Klára Smolíková, která je spoluautorkou scénáře a dvou knížek o tomto neposedném géniovi. Malí návštěvníci se dozvěděli mnoho zajímavostí o spisovatelské práci, o tvorbě animovaného večerníčku a zejména o vynalézání. Každé dítě si navrhlo, jak by měla vypadat nová knihovna dle jeho dětského pohledu, proto v návrzích nechyběl například tobogán nebo stroj na cukrovou vatu. Na závěr programu si malí vynálezci po skupinkách vytvořili plán svého vlastního stroje, který potom ostatním prezentovali. A jednalo se skutečně o velmi originální nápady!

   2. den - úterý, 6. března

   V úterý knihovnu navštívila oblíbená lektorka jógy Síta Rojová a s ní celý příměstský tábor, který při prachatickém Jógacentru právě probíhá. Hlavním hrdinou dopoledne byl ale pejsek Lucky. Toho si Síta společně s rodinou přivezla z útulku jako zraněného bojácného pejska. Postupem času z něj vychovali nejen veselého přítele dětí, ale hlavně malého psího akrobata. Kousky, které Lucky dětem předváděl, byly skutečně hodny potlesku, který zněl knihovnou vlastně neustále. Lucky v poklidu sledoval i projekci filmu o Sáře a ztraceném štěstí, ve které si také zahrál jednu z rolí. Je příjemné vidět, jak se z odloženého nešťastného pejska stane veselý psí kamarád, jehož jméno odráží jeho šťastnou povahu.

   3. den - středa, 7. března

   Třetí prázdninový den byla knihovna naplněná k prasknutí, jak už to bývá tradicí, když oddělení pro děti a mládež navštíví zvířátka ze ZOO Hluboká nad Vltavou. Lektorky Katka a Lucka vyprávěly dětem o životě zvířat v přírodě, ale také o jejich ochraně a o fámách, které kolem různých živočichů kolují. Děti se dozvěděly, že v žádném případě nesmějí sahat na opuštěná mláďata v přírodě, jak a proč stahují kůži hadi a k čemu jsou na světě švábi. Přivezených zvířátek se mohli všichni návštěvníci dotknout a pohladit si je. Mnoho dětí se nyní může pochlubit svojí fotografií s ještěrkou, želvou, švábem či hadem, kterou si pořídily při své prázdninové návštěvě knihovny.

   4. den - čtvrtek, 8. března

   Jarní prázdniny se přehouply do svojí druhé poloviny a i sluníčko za okny avizuje blížící se jaro. I přes krásné počasí navštívilo ve čtvrtek knihovnu přes třicet dětí, které se přišly poveselit při veselé taškařici s klaunem Hugem. Hugo si s sebou přivezl i svojí asistentku, aby společně naplnili celé dopoledne v knihovně smíchem, písničkami a legrací. Velký úspěch měla balonková pohádka o třech prasátcích či kouzelnické triky, kterými klaun zaujal dětské i dospělé diváky. Při kytaře si všichni společně zazpívali známé písničky z pohádky Princové jsou na draka a aby se celou dobu jenom nesedělo, vyskotačily se děti při prohánění obřích bublin po knihovně. Při odchodu domů si každý návštěvník odnášel několik balónkových zvířátek a jistě také dobrou náladu, kterou klaun Hugo v dobrém nakazil všechny přítomné.

   5. den - pátek, 9. března

   Poslední den prázdnin si návštěvníci dopoledního programu v Městské knihovně Prachatice pouze hráli a bavili se s hrami od společnosti Albi. V první polovině programu si děti ve skupinkách složily puzzle, které pak pomocí kouzelné Albi tužky ovládaly. Systém s názvem Kouzelné čtení nabízí dětem vzdělávání zábavnou formou. Knížky i kouzelné Albi tužky je možné si v knihovně zapůjčit a pohrát si s nimi kdykoliv v otvírací době oddělení pro děti a mládež. Další čtyři Albi tužky nabízí knihovna k zapůjčení domů, na tyto výpůjčky je ale čekací listina.

   V druhé polovině pátečního programu si malí návštěvníci ve skupinkách hráli různé společenské deskové hry, největší úspěch měly postřehové hry Duch a Barvínek. Tyto i mnoho dalších deskovek si mohou čtenáři zahrát v knihovně i kterýkoliv další den, ač už se nebude jednat o čas prázdninový.

   Týden volna je u konce a my věříme, že Městská knihovna Prachatice přispěla dětem svým programem k příjemně strávenému času. Programu v knihovně se celkově zúčastnilo přes dvě stě dětí a dospělých. Takto vysoká návštěvnost a kladné ohlasy návštěvníků dokazují, že jarní prázdniny v knihovně se opět velmi vydařily.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist