Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Začala soutěž Dávají za nás ruku do ohně. Se Záchranáčkem

 ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRACHATICE - 6. března 2018 - 11:39 - Již po desáté startuje letos preventivně výchovný projekt Hasičského záchranného sboru ČR s názvem Dávají za nás ruku do ohně. Maskotem tohoto projektu, stejně jako i dalších ostatních vzdělávacích projektů pro děti a mládež, je dráček Záchranáček.

 Z redakční pošty: Vendula Matějů, tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje   Letos se mohou všichni se smyslem pro rým utkat v klání o nejhezčí básničku o hasičích.

   V minulých letech jsme hledali například nejlepší vtipy, obrázky, komiksy. Například v roce 2015 byl do soutěže zaslán rekordní počet příspěvků na téma hasičská pohádka. Nejpůvabnější pohádky byly vydány knižně ve sbírce prvních skutečně Hasičských pohádek. Později z těchto pohádek vznikla i audiokniha, kterou pro děti namluvil herec Pavel Trávníček.

   Náplní letošního ročníku soutěže je složit hasičskou básničku – básničku o hasičích, básničku pro hasiče, básničku o tom, jak nás hasiči již 100 let zachraňují.

   Záštitu převzal a zároveň hlavním porotcem soutěže je generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR generálmajor Ing. Drahoslav Ryba, který k tomu řekl: „Vybírat nejlepší pohádky do připravované knihy před třemi lety byl zábavný, ale velice těžký úkol. Vzhledem k tomu, že znám kreativitu dětí i kolegů hasičů, tak se moc těším, co přinese letošní ročník.“

   Bližší informace o podmínkách soutěže, termínu doručení příspěvků, garantu či kategoriích naleznete na webových stránkách HZS Jihočeského kraje zde nebo na stránkách HZS ČR tady nebo na facebooku Hasičského záchranného sboru ČR.

Na vědomost dává se, že nadaný poeta hledá se.
Kdo se veršem často ohání, ať v básni zvěční své nadání.
Toho nemine bohatá odměna a pocta veliká mu bude složena.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist