Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Mateřská škola Paraplíčko žila olympiádou od startu do konce

 PRACHATICE - 26. února 2018 - 17:18 - Od začátku jsme byli při tom! Slavnostní zahájení Zimních olympijských her v Koreji sledovaly děti z lehátek během poledního odpočinku. Hned druhý den nosily do školky výstřižky z novin a časopisů nebo obrázky a články vytištěné z internetu, zkrátka vše, co se týkalo olympiády.

 Z redakční pošty: Text - Mirka Studená, foto - Zuzka Málková, MŠ Česká – Paraplíčko, Prachatice

   Společně jsme potom vystřihovali, nalepovali a každý den přidávali novinky do školních olympijských novin. Neunikly nám ani skvělé medailové úspěchy českých reprezentantů. A nebyly by to děti, aby si vše zajímavé, co vidí, nechtěly samy vyzkoušet.

   Příležitost dostaly při „Olympiádě v Paraplíčku“, kterou pro celou školku připravily paní učitelky ze čtvrté třídy, Dáša a Štěpánka. Slavnostní nástup doprovázely tóny olympijské hymny a vzplál olympijský oheň. Ze zlatého úspěchu Ester Ledecké jsme se znovu radovali, i když jsme sledovali jenom záznam.

   V průběhu společného dopoledne si malí sportovci vyzkoušeli nejen jízdu na lyžařském vleku, krasobruslení, slalom a bobování, ale také jízdu v boulích a na papírových bruslích uháněli po rychlobruslařském oválu skoro jako Martina Sáblíková.

   Při hokejovém klání, zcela v duchu olympijské myšlenky, jsme fandili opravdu všem. Závěrečný ceremoniál doprovázelo skandování „Češi, do toho!“ a za své sportovní výkony byli malí borci odměněni olympijskými medailemi.

   Pak jsme opět drželi palce Ester Ledecké a našim hokejistům, a přáli si, aby to znovu cinklo. Nu a teď se začneme těšit na olympiádu letní.
„Jsme jeden tým, žijeme olympiádou!“

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist