Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Osmáci z Vodňanky vyrazili na vzdělávací veletrh do Pasova

 PASOV/PRACHATICE - 26. února 2018 - 14:16 - Díky tradiční spolupráci s Úřadem práce v Pasově a zejména hlavní organizátorkou Christinou Reitberger mohli zájemci z řad osmých ročníků vyrazit v pátek 23. února na Ausbildungsmesse - vzdělávací veletrh.

 Z redakční pošty: Mgr. Pavel Študlar, ZŠ Vodňanská

   V obrovské hale představovaly školy a organizace různé učební obory a zájemci z řad žáků si mohli vše prohlédnout a ledasco i prakticky vyzkoušet či si zasoutěžit.

   Dívky tak využily příležitosti a vytočily si upomínkové předměty na kole štěstí či se nechaly zdarma nalíčit. Chlapci zase neodolali pokušení a vyzkoušeli si posezení v obrněném transportéru Bundeswehru (německá armáda). Někteří pak ještě zkoušeli odpal golfových míčků na připraveném „trenažeru“.

   V druhé části programu pak na „výletníky“ čekala prohlídka centra města. Společně jsme vyšplhali k pevnosti Veste Oberhaus, která se tyčí nad městem a je odsud krásný výhled na celý Pasov. Z kopce jsme se přesunuli k vodě na soutok tří řek (Dunaj, Ilz, Inn) a odtud do katedrály sv. Štěpána. Žáci také dostali krátký rozchod na nákupy místních specialit apod.

   Po celý den museli osmáci využívat znalosti němčiny a - i když někteří s tímto jazykem teprve začínají - dokázali si na veletrhu i ve městě poradit, domluvit se a tyto zkušenosti se jim budou jistě hodit v dalším studijním i pracovním životě!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist