Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Českobudějovická nemocnice otevřela novou oční ambulanci

 ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRACHATICE - 24. února 2018 - 10:13 - V Nemocnici České Budějovice byla zprovozněna nová ambulance, která se zabývá péčí o dětské pacienty v oblasti oftalmologie. Jedná se o významný krok, protože na Českobudějovicku se tomuto oboru věnuje mizivé procento lékařů. Informace bude jistě zajímat i čtenáře z Prachaticka.

 Z redakční pošty: Iva Nováková, manažer spokojenosti pacientů a zaměstnanců, PR Jihočeské nemocnice, a. s.

   „Hledali jsme způsob, jak posílit dětskou oční ambulanci,“ řekl ředitel Úseku ostatních zdravotnických oborů Nemocnice České Budějovice MUDr. Jaroslav Novák. „Povedlo se nám zdvojnásobit kapacitu původního pracoviště, vznikly dvě samostatné ambulance, které mají samostatné přístrojové vybavení, takže se navzájem neblokují při vyšetření,“ poznamenal.

   „Tímto počinem nemocnice přispívá k dobrému zdravotnímu stavu našich malých pacientů,“ dodala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a lékařům na ambulanci popřála, aby se jim na novém pracovišti dobře pracovalo a děti od nich odcházely spokojené.

   Dětské pacienty, o které je na superkonziliárním pracovišti pečováno, lze rozdělit do dvou kategorií. „První skupinu tvoří děti vysoce ohrožené trvalou ztrátou zraku v důsledku retinopatie nedonošených, druhou potom děti ohrožené tupozrakostí, tedy nesourodou prací jednotlivých svalů očí,“ uvedl MUDr. Jaroslav Šimeček, jeden ze tří oftalmologů, kteří na ambulanci působí.

   Investice Nemocnice České Budějovice do přístrojového zařízení ambulance činila 1 253 846 korun včetně DPH.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist