Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Hrou za poznáním v každém věku s Ivanou a taky Hankou RH+

 PRACHATICE - 22. února 2018 - 14:12 - Akce Hrou za poznáním v každém věku s Ivanou Bečvářovou, lektorkou a učitelkou Střední pedagogické školy, a Hankou RH+ se uskutečnila v prostorech domu Křižovatka u parku, Zlatá stezka 145, Prachatice – SeniorPoint, v polovině února. Podpořily ji Jihočeský kraj a Město Prachatice.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Hrou za poznáním v každém věku - tak zněl název setkání prachatických seniorů s dramatickou hrou a se žákyněmi Střední pedagogické školy v Prachaticích.

   Zvukové etudy s papírem připomněly třeba zvuk moře, déšť, bouřku, pračku, kroky ve sněhu nebo rozjíždějící se vlak. Papírový happening pomohl k rozvoji hmatu, ale také sluchu a představivosti.

   Senioři i studentky byli senzační. "Papír vyprávěl příběhy, třeba jak dědeček seděl na zápraží s fajfkou, jakou právě účastníci čtou knihu, jaké je nejoblíbenější zvíře, o Zimních olympijských hrách, o zahradničení, o lásce…). Šlo o skutečný papírový orchestr. O vznik neskutečných papírových plastik, které brzo uvidíte na výstavě v Prachaticích - včas vás pozveme," uvedla výtvarnice a učitelka Ivana Bečvářová.

  A jaké zážitky si odnesly studentky? "Paní Christa je ta nejúžasnější osoba, kterou jsem kdy potkala. Dobrou náladou opravdu nešetří," řekla například Kristýna.

   "S paní Věrkou jsme společně vyrobily ovečku, protože má ráda zvířata. Původně to měl být pejsek, ale trochu se nám nezdařil, a tak vznikla podařená ovečka. Tuto akci považuji za příjemnou a užitečnou." (Kačka).

   Účastníci - senioři napsali například: "Spojily jsme s Haničkou lásku k hudbě s láskou k lidem. (Bohdana). Nebo: "Děkujeme za pozvání na super akci." (Jirka a Jarka).

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist