Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Poradní sbor zdravotně postižených i seniorů. Novinek je dost

 PRACHATICE - 2. února 2018 - 10:03 - Poradní sbor zdravotně postižených a seniorů (zástupci NNO pracující pro a se seniory a osobami se zdravotním postižením) se sešel poprvé v novém roce ve čtvrtek 1. února na radnici se starostou města Martinem Malým.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Starosta v úvodu, jak je již několik let zvyklostí, informoval přítomné o investičních akcích. Zdůraznil také přípravy na Slavnosti Zlaté stezky nebo oslavy 100. výročí založení republiky. Přidala se i koordinátorka Zdravého města Marie Peřinková, která vyzvala všechny k aktivní účasti na fóru Zdravého města Prachatice 14. března 2018 od 17:00 hodin v Národním domě.

   Jednotliví zástupci organizací informovali o největších novinkách z jejich působiště, potřebách a přáních. A tak například za STROOM Dub zazněla informace o naplnění celoroční pobytové služby, rozvoji terapeutických dílen, o akcích s rekordy. KreBul informoval o novém informačním prostoru – vývěsce, kde je možné se aktuálně dočíst o akcích a aktivitách této společnosti.

   Následovaly zprávy ze ZO SPCCH (Svaz postižených civilizačními chorobami) a MO STP (Svaz tělesně postižených) o jejich připravovaných výročních schůzích a nedostatku lidí, kteří chtějí něco dělat pro druhé. Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory udělalo svodku o Dobročinném obchůdku a spolupráci s odborem sociálních věcí radnice.

   Padaly také dotazy, například od kdy se bude svážet BIO odpad z hnědých popelnic? (Duben odpověděla M. Peřinková), zda je možné opravit kontejner na tříděný odpad u SNP? (Zzajistí M. Peřinková).

   V závěru nechyběla nabídka akcí jednotlivých NNO, jako například povídání s místostarostou Janem Klimešem právě k 100. výročí republiky 8. února 2018, nebo zahájení kampaně Přeplav svůj La Manche 2. února od 13:00 hodin v bazénu, 28. února 2018 veřejné projednání komunitního plánování sociálních služeb, akce Hrou za poznáním v každém věku 15. února 2018 v KreBulu, Akademie třetího věku - vždy v úterý v Radničním sále od 14:30 s jednotlivými tématy.

   Po skončení ještě následovaly individuální konzultace ohledně Dotací 2018, kdy příjem žádostí končí 23. února 2018 v 11:00 hodin (vše přes podatelnu Městského úřadu Prachatice, Velké náměstí 3).

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist