Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Projekt Hledá se Vimperk zahájí brzy Areálem letních sportů

 VIMPERK - 29. ledna 2018 - 15:55 - Ve čtvrtek 18. ledna proběhla v restauraci Hamajda ve Vimperku první přednáška projektu Hledá se Vimperk. Pan architekt Beneš se všemi účastníky a prstem na mapě prošel Vimperk, vyzdvihl jeho zajímavosti a ukázal na možné problémy k řešení. Hovořil o své práci městského architekta a uvedl konkrétní příklady z města Děčína, kde takto působí.

 Z redakční pošty: Text - Jitka Schneiderová a Petr Samek, Vimperk žije! Foto - Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz a Petr Samek

   Poté byl představen dlouhodobý projekt Hledá se Vimperk. Cílem projektu je aktivní zapojení obyvatel města včetně mladé generace do rozvoje města, hlavně společně se podílet na věcech veřejných a prohloubit tak sounáležitost obyvatel s Vimperkem.   Jako první lokalitu pro diskuzi byl zvolen Areál letních sportů. Jedná se o místo s velkým potenciálem, kde se bude v brzké době měnit nejbližší okolí (dostavba krytého bazénu, revitalizace ulice 1. máje, rekonstrukce atletického areálu).

   Historicky existuje více studií celého areálu, které jsou výrazně odlišné a navíc se časem staly zastaralými. Nejen z těchto důvodů se lze domnívat, že aktuálně chybí koncepce rozvoje areálu jako celku. Areál letních sportů je výrazná lokalita, kterou Vimperku mohou jiná města závidět! Dostupnost do 15 minut pěšky téměř z každého místa ve Vimperku, v blízkosti dvě mateřské, dvě základní a jedna praktická škola.

   Diskuze nad lokalitou musí zahrnovat samozřejmě všechna sportovní hřiště, bazén, ale i oblast zahrádek (zahrádkářská osada), garáže u zimního stadionu, obnovení přístupu do areálu z ulice U Stadionu, nový přístup do areálu z ulice Nad Stadionem, parkování a další.   Na přelomu ledna a února proběhne na ZŠ TGM, na ZŠ Smetanova i na místním gymnáziu workshop pro žáky a studenty. Na lokalitě Areálu letních sportů se žáci a studenti seznámí s pojmy jako veřejný prostor, budou pracovat s mapami, diskutovat o Vimperku a aktivně se zamyslí nad možnostmi využívání prostoru areálu letních sportů všemi generaci. Workshop bude veden odborníky z organizace Architekti ve školách.   Na studentský workshop naváže první veřejná debata. Každý si bude moci místo projít s odborným komentářem, následně společně hledat slabá i silná místa areálu a jeho možné využití. Debata proběhne začátkem dubna pod vedením zkušeného moderátora a budou pozváni zástupci města Vimperk a blízkých mateřských i základních škol, všechny sportovní kluby a samozřejmě veřejnost.   Všechny výstupy ze studentských workshopů i veřejné debaty budou zveřejněny na webových stránkách projektu. Na druhé veřejné debatě, která proběhne v červnu, se pak organizátoři budou pokoušet nalézt společně s veřejností výsledný seznam požadavků, který bude předložen městu, a může sloužit jako podklad pro přípravu zadání projektu.   Organizátoři chtějí postupně představit i další lokality: sídliště Míru, oblast Volyňky, sportovní areál Vodník, letní kino a arboretum. Ale pěkně postupně…   Na všechny přednášky a veřejné debaty jste srdečně zváni, každý názor je vítaný. Projekt pořádá Vimperk žije! a Prostor Vimperk. Více na www.hledasevimperk.cz

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist