Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Kolem Prachatic upravili lesáci 30 kilometrů běžeckých stop

 PRACHATICE - 23. ledna 2018 - 10:41 - Nový sníh potěšil milovníky bílé stopy. Zvlášť když na čekají upravené stopy na trasách kolem Prachatic.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto zaslali běžkaři a rekreační lyžaři

   Informaci i projetých lyžařských stopách, potvrzenou Františkem Štěrbou, jednatelem Městských lesů Prachatice,  nám v pondělí 22. ledna ráno adresovala adresovala vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková. Sdělila, že sníh drží (ještě držel!) a stopy nad Prachaticemi jsou připravené.

   Pracovníci Městských lesů Prachatice připravili více než 30 kilometrů běžeckých stop. Skútrem, který je napojený i na trasy Bílé stopy, upravili a projeli trasy Sedýlko, Stadionek, Klení a louka nad Libínským Sedlem.

   Libínská cesta - Patriarcha - značená fialově - v letošním roce bude nesjízdná, je částečně propluhovaná a probíhá tu těžba dřeva.

   Oblíbená "tankovka" je upravená traktorovou frézou, která není napojená na Bílou stopu. Aktuálně byla v pondělí protažená. "U této trasy nás velmi mrzí skutečnost, že čerstvě projetou stopu nám ničí majitel terénního vozidla a také někteří pěší turisté," posteskla si Jiřina Dolejšková. Zároveň popřála všem milovníkům "bílé stopy" krásné zážitky.

   S jejími informacemi dobře koresponduje také elektronický dopis zaslaný naší redakci, který podepsali běžkaři a rekreační lyžaři. "Děkujeme za projeté stopy panu Liboru Hladíkovi," píší v něm. Poslali také několik  fotografií. Doufejme jen, že úterní obleva nepotrvá zase tak dlouho a sněhu ani stopám příliš neublíží...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist