Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Prachatická nemocnice pokračuje ve zkrášlování interiérů

 PRACHATICE - 23. ledna 2018 - 9:51 - Nemocnice Prachatice pokračuje ve zkrášlování interiérů. Ortopedicko-traumatologické oddělení nyní nově zdobí velké fotografie s přírodními motivy. Za zmínku rozhodně stojí i fakt, že jejich autorem je jeden z lékařů prachatické nemocnice.

 Z redakční pošty: Iva Nováková, tisková mluvčí, Jihočeské nemocnice, a. s.

   Osm velkých fotografií zachycujících jihočeskou přírodu nově zdobí ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Prachatice. Fotoobrazy v hliníkových rámech nahradily původní plakáty a nástěnky s cílem prostory zkrášlit, aby byl pro pacienty pobyt co nejpříjemnější.

   Projekt s názvem Prostředí pomáhá léčbě byl slavnostně představen v pátek 19. ledna. Mezi hosty byli zástupci Nadace ČEZ, která projekt pomohla financovat, regionální ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny Bronislava Hlachová, regionální ředitelka Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky Božena Kučerová, a další osobnosti.

   „Snažíme se postupně nemocnici dělat hezčí, aby se tu lidé cítili lépe. To je hlavní motto. Jsme malá nemocnice, která staví na rodinné atmosféře. Pro nás to není klišé,“ zdůraznil ředitel nemocnice Michal Čarvaš. "Máme tady knihovničku, dětský koutek u porodnice, mateřskou školu pro děti zaměstnanců, v čekárnách jsou obrazovky, všude je volně přístupná wi-fi… V poslední době se věnujeme i chodbám, aby na lidi působily co nejpříjemněji. Je pro nás velmi důležité, abychom tu měli jak výborné lékaře a sestry, tak i přívětivé prostředí,“ dodal.

   Autorem fotografií je místní chirurg MUDr. Marek Chromý: „Budu mít samozřejmě radost, když fotoobrazy naladí lidi pozitivně. Zastavit se, srovnat si myšlenky, to je přesně to, proč jsme to dělali.“

   V rámci projektu Prostředí pomáhá léčbě byla zmodernizována také kuchyňka na ortopedicko-traumatologickém oddělení. Byla pořízena například nová kuchyňská linka, lednička či myčka. Pacienti mohou také využívat nové sedačky. „Celý projekt stál 170 000 korun, přičemž Nadace ČEZ nás podpořila částkou 138 000 korun, za což jí moc děkujeme,“ vyčíslil Michal Čarvaš.

   „Zdravotnictví a zlepšování prostorů pro pacienty je jednou z oblastí, které podporujeme dlouhodobě. Víme, že psychika člověka hraje v léčbě obrovskou roli a mám velkou radost z toho, co se zde podařilo vytvořit,“ zhodnotil nové úpravy v Prachaticích člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist