Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Zhudebněná poezie Josefa Kainara zaujala mladé čtenáře

 PRACHATICE - 21. ledna 2018 - 10:08 - Městská knihovna Prachatice si na první polovinu roku 2018 připravila pro své čtenáře několik setkání v rámci série Zhudebněná poezie napříč generacemi. Projekt se snaží zejména mladé čtenáře seznámit s poezií formou pro mladé lidi stravitelnější a zábavnější.

 Z redakční pošty: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice, oddělení pro děti a mládež

   První setkání se konalo v pátek 19. ledna v Radničním sále a v ZŠ Národní a zúčastnili se ho žáci nejvyšších ročníků prachatických základních škol. Lektor doc. PhDr. Libor Martínek, PhD. se věnoval zhudebněné poezii básníka Josefa Kainara.

   V průběhu besedy si návštěvníci vyslechli skladby folkové i jazzové a zaznělo dokonce i reggae. Kainarovy básně byly interpretovány mnoha hudebníky, poslechnout jsme si mohli hlas Evy Olmerové, Jiřího Suchého nebo Michala Prokopa. Nechyběla ani nejznámější báseň Stříhali dohola malého chlapečka v podání Vladimíra Mišíka.

   Josef Kainar byl velice zajímavou osobností české literatury minulého století, v jehož poezii se odráží i problematické období našich dějin, v němž jeho život probíhal. Je dobře, že jeho básně žijí dál v skladbách a písních mnoha současných hudebníků.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist