Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Lednový tematický den v MŠ Paraplíčko byl: Kamarádi v nouzi

 PRACHATICE - 17. ledna 2018 - 11:00 - Lednový tematický den si pro celou mateřskou školu Česká - Paraplíčko v Prachaticích připravily paní učitelky z první třídy Jaruška a Zuzka.

 Z redakční pošty: Text a foto - Mirka Studená, MŠ Česká – Paraplíčko, Prachatice

   Venku konečně napadl sníh a začalo mrznout a děti se snad dočkají klouzaček, bobování a sáňkování. Bývá při tom hodně legrace, ale někdy, bohužel, také úraz. Co v takovém případě dělat a jak pomoci zraněnému kamarádovi? To se děti dozvěděly.

   Do školky za námi přišla zdravotnická záchranářka paní Jiřina Kuncová. Dětem vyprávěla o své práci u Zdravotnické záchranné služby, o tom, že je důležité zraněnému člověku pomoci, a jak se chovat před příjezdem lékaře. Děti se naučily zastavit krvácení z nosu, zjistit, zda zraněný kamarád dýchá, vyčistit a obvázat mu odřené koleno a ošetřit spáleninu.

   Samy si vyzkoušely zahřát poraněného lyžaře zabalením do tepelné folie a ty nejstarší - děti ze třetí a ze čtvrté třídy - se seznámily s úkony souvisejícími s oživováním a s hrudní masáží. Paní záchranářka děti upozornila na to, že srdeční masáž nikdy nesmí zkoušet na zdravém člověku, ale pouze na figuríně, panence nebo na polštáři.

   Všechny děti byly po celou dobu soustředěné a pozorné a hodně věcí si samy zkusily. Na závěrečné otázky paní Kuncové snadno našly správnou odpověď a číslo 155 znají ode dneška úplně všechny. Kamaráda v nouzi rozhodně nenechají!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist