Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Návštěvnická centra NP Šumava Srní a Kvilda získala vavříny

 VIMPERK - 9. ledna 2017 - 9:40 - Návštěvnická centra Národního parku Šumava v Srní a v Kvildě získala v závěru loňského roku cenné vavříny v soutěži DestinaCZe 2017 České republiky v kategorii Eko-friendly.

 Z redakční pošty: Jan Dvořák, tiskový mluvčí, Správa NP Šumava, Vimperk

   Návštěvnická centra se tak stala atraktivitami, které v celoročním provozu dbají na ochranu přírody a fungují na principu udržitelného cestovního ruchu. Vítězství je významnou devízou i do nového roku.

   „Vnímám cenu centrály cestovního ruchu – CzechTourism, která má významný kredit v ČR, jako část ocenění za naši dlouhodobou práci při přípravě a budování takto složitých projektů. Je také významným signálem pro povedený projekt, o který má veřejnost mimořádný zájem. Zbývající část ocenění zcela jistě patří také našim zaměstnancům návštěvnických center, kteří se denně velmi trpělivě starají o návštěvníky,“ komentoval získané ocenění náměstek ředitele Správy NP Šumava Miloš Juha.   Návštěvnické centrum Kvilda, bylo otevřeno v srpnu roku 2015 a návštěvníci se zde mohou projít výběhem přímo mezi jeleny. O rok později skoro tři kilometry dlouhý okruh doplnil výběh s rysy.

   Do Návštěvnického centra Srní mohli zavítat první návštěvníci v říjnu roku 2015. Ve skoro čtyřhektarovém výběhu mohli pozorovat vlčí smečku čítající šest vlků. V současné době žije v areálu devět vlků.   Součástí obou Návštěvnických center jsou také energeticky pasivní budovy s technologiemi příznivými pro životní prostředí, které ale nepostrádají punc domů klasické šumavské architektury. Uvnitř jsou expozice věnované vlkům, jelenům a rysům a také potřebné zázemí pro návštěvníky.

   Návštěvnická centra se už v prvním roce svého provozu stala nejnavštěvovanějšími místy Národního parku Šumava. V roce 2016 je navštívilo 300 tisíc lidí, v roce 2017, do konce října, to bylo 270 tisíc návštěvníků.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist