Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Bezpečně doma i v obci Prachatice 2017. Projekt byl úspěšný

 PRACHATICE - 2. ledna 2018 - 15:45 - Koncem loňského prosince byl ukončen celoroční projekt Bezpečně doma i v obci Prachatice 2017. Pod tímto názvem jej město realizuje již několik let, vždy s aktuálními a žádanými tématy. Tentokrát byl projekt zaměřen na seniory.

 Z redakční pošty: Hanka RH+ Rabenhauptová

   Proběhlo několik přednášek, kurz, divadelní přehrávky, provedeno dotazníkové šetření. Z celého procesu preventivních podpořených aktivit bylo natočeno DVD Bezpečně doma i v obci Prachatice. Byla pořízena také fotodokumentace a prezentace fotografií, včetně vernisáže a poskytnutí rady, bude na setkání ve čtvrtek 4. ledna 2018 od 16:00 hodin v SeniorPointu Prachatice.

   Prevence kriminality v našem městě je velmi nízká. Jsou zde však případy hodné zřetele. Jsou to právě křehcí senioři, kteří vedle informačních aktivit a přednášek na téma bezpečné chování, potřebují i praktické nácviky, příklady konkrétních situací.

   Vedle tohoto projektu město Prachatice nabízí možnost tísňového volání o telefonickou pomoc v rámci pečovatelské služby, která je provozována 24 hodin, 365 dní v roce, dále pak stále instalaci řetízků a kukátek, individuálně na požádání, nebo tiskem důležitých informací a rad, s čísly na pomoc policie, hasičů. Záchranného integrovaného systému, dále pak podporuje prevenci pro specifické cílové skupiny, jako jsou například osoby se zdravotním postižením například v grantech z rozpočtu města.

   Projekt pro seniory byl v roce 2017 zaměřený na zprostředkování informací o nebezpečích ohrožení různými formami trestné činnosti a o možných způsobech ochrany před ní, včetně informací o zařízeních poskytujících právní, psychologickou, lékařskou, psychoterapeutickou, sociální nebo imateriální pomoc.

   Realizátory projektů se staly neziskové organizace KreBul, o.p.s. a Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s., a dále pak Občanské sdružení PNUTÍ s Policií ČR, kteří mají zkušenosti z prevencí, divadelními přehrávkami, sebeobranou.

   Realizovány byly přednášky na téma Dluhová problematika a Finanční gramotnost s názvy Haló tady šmejdi, Šmejdi již v KreBulu nejsou, dále pak kurz sebeobrany Lze se bránit v každém věku s lektorem od policie, kdy se jednalo o osvojení základních dovedností sebeobrany pro zájemce speciálně pro seniory se zdravotním postižením s malým teoretickým úvodem a názornými ukázkami předvedení sebeobrany (nechybělo ani objasnění pojmů „nutná obrana“. A přehrávky všech možných situací „šmejdovských“ s divadelníky z OS PNUTÍ a DUTAM a ponaučením od přítomné tiskové mluvčí Policie ČR Martiny Joklové.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist