Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 Silvestrovské vlaky ozdobí letos téma hudební a muzikálové

 VIMPERK - 26. prosince 2017 - 12:12 - Již osmnáct let upozorňujeme v tento čas na blížící se jízdy zvláštních Silvestrovských vlaků. I letos se v neděli 31. prosince vydají čtyři páry zvláštních vlaků z Vimperka na Kubovu Huť a zpět. Pro tento rok jsme jako téma vybrali „Hudební a muzikálový vlak“ dopravce České dráhy.

 Z redakční pošty: Za organizátory - Vladislav Šlégr

   Na pomyslnou nejvyšší notu – Kubovu Huť - vás již tradičně vyveze motorová lokomotiva „Bardotka“ za pomoci druhé lokomotivy „Lega“.
Zvláštní vlaky odjíždí z vimperského nádraží v 7:50, 9:50, 11:50 a 13:50.

   Na střeše českých železnic Kubově Huti bude pro cestující nachystáno občerstvení, prohlídka techniky Horské služby, úřadovna vlakové pošty a pojízdná Pohádková kancelář. Dalším zázemím pro cestující i návštěvníky akce bude spolkový depozitář v bývalém železničním skladišti ve Vimperku. Zájemci si zde budou moci zakoupit upomínkové předměty či odeslat přání do Nového roku.

   Další možností, jak aktivně strávit den, je absolvovat silvestrovský výstup na vrchol Boubína, kde bude pro úspěšné horolezce připraven pamětní pohled a razítko. Vzhledem k polomům v oblasti Boubína bude umožněn výstup z Kubovy Hutě a Vimperka, cesta ze Zátoně zůstane uzavřená.

   Odjezdy zpět z Kubovy Hutě jsou v 8:50, 10:50, 12:50 a 14:50, příjezdy do Vimperka pak v 9:15, 11:15, 13:15 a 15:15. Jako v minulých letech jsme zachovali přímé spojení prvním a posledním zvláštním vlakem ve směru ze/do Strakonic (Strakonice odjezd 6:17, příjezd 16:35).

   Za zpáteční jízdenku Vimperk – Kubova Huť a zpět zaplatí dospělí 70,- Kč, děti od 3 do 15 let 30,- Kč, jednosměrná jízdenka pro dospělého je za 40,- Kč. Děti do 3 let přepravíme zdarma. Přeprava psů, kočárků, lyží, sání, bobů a hudebních nástrojů je bezplatná, pouze však do vyčerpání kapacity vozů. Na trase Strakonice – Vimperk a zpět platí zvláštní úsekové jízdné. Podrobné informace o jízdách zvláštních Silvestrovských vlaků a cenách jízdného naleznete také na našem webu spzs.sweb.cz, Facebooku a na plakátech.

   Proč tedy nestrávit závěr roku v hudebním a muzikálovém vlaku, se Stifterovým pošumavským železničním spolkem a Českými drahami, na Kubově Huti? Srdečně vás zveme!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist