Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

 FOTO: Štědrý den v Prachaticích objektivem našeho fotografa

 PRACHATICE - 26. prosince 2017 - 7:10 - Určitě jste letošní Štědrý den prožili po svém, a věříme, že ke spokojenosti své i svých blízkých. Náš fotoreportér se vypravil do prachatických ulic, aby pro vás takříkajíc zvěčnil pár okamžiků z tohoto jedinečného, kouzelného dne v roce.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

   Začal přinesením betlémského světla do kostela sv. Jakuba Většího, jehož se ujali prachatičtí skauti a zapálili svíce na adventním věnci i v chrámu. Ve Zvolenské ulici jsme zastihli závěr tradičního setkání přátel o Štědrém dnu před Tabáčnictvím Vachtová, s dobrým svařeným vínem (o nejméně třech druzích kořalky nemluvě), výstavou fotografií a spoustou osobních přání hezkých Vánoc a zdraví do nového roku.

   Asi nejdéle jsme se zdrželi na Velkém náměstí. V pravé poledne tady prachatický místostarosta Jan Klimeš v doprovodu vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Jiřiny Dolejškové zapálil čtvrtou, pastýřskou svíci na adventním věnci.

   A pak přišel unikátní okamžik. Zlatí trubači, kterých bylo tentokrát několik desítek, pokračovali v nově založené tradici a předvedli úžasný koncert pod taktovkou kapelníka Václava France mezi městskou vánoční jedlí a adventním věncem. A byl to skutečně povznášející vánoční zážitek!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist