Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 

Skvělá Rybovka Pošumavské komorní filharmonie i České písně

 PRACHATICE - 23. prosince 2017 - 13:55 - Předposlední koncert Smíšeného pěveckého sboru Česká píseň v jeho úctyhodné letošní adventní šňůře připadl spolu s Pošumavskou komorní filharmonií na pátek 22. prosince do velkého sálu Národního domu v Prachaticích. Přišli i vzácní hosté a byla z toho jedna z nejvýznamnějších událostí roku!

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Josef Malý, Česká píseň

   A jak už jistě tušíte, na programu byla klasika - Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v provedení doslova lahůdkovém. A nedosti na tom!

   Pořadatelé ještě před začátkem koncertu obdarovali květinou paní  Jaroslavu Maidlovou, manželku zakladatele obou vystupujících těles Josefa Maidla. Právě v den koncertu by mu bylo 95 let a na jeho památku se hraje a zpívá Rybovka každý rok v Prachaticích vždy 22. prosince.

   Zaplněný sál prachatického Národního domu pozdravila i čestná občanka města - Kateřina Hanušová Nash, která se na tři dny objevila v rodném městě. Rovněž květinou ji přivítal Jaroslav Dárek Černý z České písně. Na její pozdrav odpověděl sál Nároďáku velkým potleskem. Jak Jaroslav Dárek Černý připomněl, už v úterý 26. prosince ve 13:30 můžeme Kateřinu vidět v přímém televizním  přenosu z Belgie v dalším závodě Světového poháru v cyklokrosu.

   A řekněme si ještě, že na závěrečný letošní koncert České písně se můžeme vypravit 28. prosince do Strašína, kde vystoupí od 18:30 ve zdejším kostele. A teď se pojďme alespoň prostřednictvím fotografií podívat do Národního domu.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist